Žaluzie

Stínění v několika podobách: Jaká je nejekonomičtější a nejefektivnější varianta?

Léto je skvělým ročním obdobím, na které se spousta z nás nesmírně těšila. Samozřejmě je ale také spjaté s velkým množstvím sluníčka, horkem a spoustou světla, které trvá až do večerních hodin. Poměrně frekventovaným tématem souvisejícím právě s létem je stínění. Řešit se dá hned několika různými způsoby. My se na ty nejznámější podíváme mnohem podrobněji právě v tomto článku.

Klasické hliníkové lamely

Nehodláte-li do stínění investovat horentní sumy, určitě se nebojte tradičních hliníkových lamel. Pořizovací hodnota setu do klasického nebo francouzského okna není určitě vysoká. Vybírat si navíc můžete hned z několika různých barev. U tohoto stínění je ovšem zapotřebí počítat i s několika nevýhodami. Jmenovat bychom mohli především jednoduché ohnutí jednotlivých lamel. Nepříjemné je i roztržení vodícího lanka. To drží lamely v určité pozici a vy máte jistotu, že s žaluziemi nenastanou žádné problémy.

Efektivní venkovní žaluzie

Jsou sice nákladnější, nicméně mají mnohem více předností. V první řadě je třeba předznamenat, že venkovní žaluzie dokážou zajistit kompletní zamezení vniku světla do interiéru. Umí vynikajícím způsobem izolovat, a tak se do vnitřních prostor dostává menší množství tepla. V zimě se naopak podílí na izolaci objektu a zamezí tepelným únikům.

Screenové rolety a plisé

Výbornou volbou jsou dnes moderní oblíbené screenové rolety. Chrání okna z vnější strany. Jejich výhodou je tedy zatraktivnění samotného exteriéru. Dost složitě se přes ně dostává, takže fungují i jako efektivní ochrana před nečekanými návštěvami. Jinak není problém zvolit i variace plisé, tedy látkového stínění. Jeho velkou předností je jednoduchá údržba. Rolety se prostě a jednoduše čas od času operou v automatické pračce a je hotovo.

Zdroj náhledového obrázku: profirol.sk

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *