Poradíme, jak vybrat nejlepší sekačku pro vaši zahradu

Sekání zahrady patří mezi práce, kterým se prostě nevyhnete. Tráva roste víceméně pořád a sekání přichází na řadu především v jarních a letních měsících. Aby se jednalo o poměrně příjemnou práci, u které se tolik nenadřete, ale výsledek bude přesto optimální, je nutné vybrat tu správnou sekačku. A s tím vám mohou pomoci i následující praktické rady.

Vybírejte podle velikosti záběru sekačky

Jedním z důležitých parametrů při výběru nové sekačky pro vaší zahradu, je velikost záběru sekané plochy. U sekaček s větším záběrem totiž zahradu posekáte o něco rychleji a s menší námahou. Správný výběr je tak klíčový hlavně v okamžiku, kdy máte velký pozemek, který musíte sekat. U lepších sekaček s větším záběrem zpravidla najdete i další praktické funkce pro ještě větší usnadnění a kvalitnější posekání pozemku.

Benzínové nebo elektrické sekačky?

Mezi často používané sekačky patří ty na benzínový pohon. A není se čemu divit, protože nabídnou silný výkon a použití všude tam, kam nedosáhnete s elektrickou přípojkou. Hodí se pro větší a složitěji členěné pozemky. U elektrických sekaček zase potěší jejich nižší hmotnost a stále dobrý výkon pro bezproblémovou údržbu klasické zahrady. Jen je nutné vyřešit zapojení do elektřiny, kdy si musíte na kabel dávat pozor a pracovat tak, aby vám příliš nevadil.

Aku sekačka

Další variantou jsou akumulátorové sekačkyakumulátorové sekačky. Ty se hodí především pro sekání menších zahrad. Jsou lehké, snadno se s nimi manipuluje, ale obecně nabídnou spíše menší výkon. Pečlivě tak promyslete, jestli se vám tato varianta vyplatí. V dnešní době je však možné sehnat kvalitní modely aku sekaček za příznivé ceny.

Foto: Pixabay

Robotická sekačka udělá práci za vás

Poslední variantou jsou robotické sekačky. Ty jsou perfektní pro pravidelnou údržbu klasického trávníku. Sami se postarají o jeho udržování v optimální délce. Posekaný odpad rovnou sbírají, nebo nabídnou i funkci mulčování pro optimální péči o trávník. Nedokážou však posekat vysokou trávu, takže jsou vhodné opravdu jen na pravidelné jednoduché sekání.

Zdroj: https://www.receptyprimanapadu.cz/zahrada/odbornik-radi-jak-vybrat-vhodnou-sekacku/

Náhledové foto: Pixabay