Vypuďte vosy ze své zahrady

vosa

Teplé letní počasí láká ven nejen nás lidi, ale také hmyz, pro nějž je venku nepřeberné množství lákadel. Těch přírodních, i těch, které mu připravil člověk. To platí i pro vosy, které rády poletují nejen venku, na zahradách a občas i v interiérech našich domů. Vosy jsou mnohdy velmi agresivní, zdánlivě splašeně poletují a dávají o sobě silně vědět. O to víc, když objeví sladké nápoje, nebo spatří právě upečený koláč. Vyplatí se proto naučit pár triků, díky kterým je ze své zahrady vyženete.

Falešná armáda

Zbavit se vos nebývá snadný úkol, přesto existuje několik vychytávek, které jsou časem prověřené a budou bezpečně fungovat. Vosy nerady hnízdí v místech, kde už nějaké hnízdo je. Proto simulujte hnízda dalších hostů na vaší zahradě, třeba pomocí větších papírových sáčků. Ty postačí nafouknout, zavázat a pevně připevnit kolíčkem na šňůru od prádla. Vosy se tak polekají svých konkurentů a raději svůj boj o to postavit si své vlastní hnízdo brzy vzdají.

vosa

Foto: Pixabay

Nepříjemné aroma

Sáčky z papíru nebo lampiony ovšem nejsou jedinou možnou volbou, jak se zbavit vos. Připravte si éterický olej, který bude základem účinného prostředku proti vosám. Kromě něj budete potřebovat ještě hřebíček. Převařenou hrst hřebíčků louhujte v oleji po dobu několika hodin. Postupně se z něj začne uvolňovat vůně koření, tedy hřebíčku. Toto aroma vosy velmi rychle odpudí pryč a vy budete mít na zahradě zase klid.

Na stole však můžete ponechat i malou mísu s vodou do které můžete přidat několik listů máty peprné. I v tomto případě nebudou vosy nikterak nadšené a vy se jich snadno zbavíte.

Všechny tyto způsoby mají jednu věc společnou: vosy nikterak nelikvidují, pouze jim naznačí, aby odletěly raději jinam.

Zdroj informací: https://m.magazinplus.cz/bydleni/703-jak-vyhnat-z-okoli-domu-otravne-vosy-vystacite-si-s-papirovymi-pytliky.html

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.