Plesnivé stěny: Domácí tipy, jak se jich zbavit

Plíseň či vlhkost na stěnách jak bytu, tak i domu zvládnou jeho obyvatele pořádně potrápit. Někdy je těžké tento problém odstranit. Plísně také negativně ovlivňují zdraví dýchacích cest. Poradíme vám, jak se zbavit vlhkých zdí a plísní jednou provždy.

Hodně domů je postaveno se základovou konstrukcí, která je v přímém kontaktu se zemí, takže vlhkost je vždy přítomná. Může se stát, že s odstupem času zděné stěny pohlcují vlhkost a přes stěny stoupá a tím vytváří plíseň.

Někteří lidé se snaží odstranit plíseň čištěním a přemalováním postižených míst. Jenže realita je taková, že v průběhu měsíců či let se vlhkost vrací a ničí prostředí domu.

Proto vám nabízíme nějaké ty praktické řešení, díky kterým se těchto starostí zbavíte definitivně.

Jak zabránit dalšímu šíření plísní, neboli bělidlo na plíseň

Pravdou je, že při použití bělidla vlhkost stěn neodstraníte, ovšem zabráníte dalšímu šíření plísní.

Nejdříve smíchejte díl bělidla s dílem vody, potom tuhle směs přelijte do láhve s rozprašovačem. Nezapomeňte si při použití nasadit gumové rukavice, brýle nebo masku. Roztok stříkejte na postižené místa a vtírejte štětcem.

Určitě buďte trpěliví, protože to chvíli potrvá a postup opakujte víckrát. Samozřejmě pracujte v dobře větrané místnosti a zabraňte tomu, aby v ní s vámi byly i další osoby.

Pokud použijete chlorové bělidlo na barevné stěny, tak barva vybledne. Proto bělidlo používejte pouze na bílé stěny.

Vlhkost

Vlhkost: Foto Pixabay

Pomůže i peroxid vodíku?

Je to další alternativa, která pomáhá eliminovat plíseň. Vhodný je spíše na menší skvrny.

Namočte hadřík do peroxidu, naneste a působit nechte čtvrt hodiny. Potom leštěte, dokud plíseň nesleze.

Určitě použijte ochranné rukavice, brýle a nezapomeňte ani na ochrannou masku. Zajistěte i dostatečné větrání prostoru. Při čištění dětem nedovolujte vstupovat do místnosti.

Co takhle roztok s vody, octa a alkoholu?

Tento trik je na plíseň velice účinný. Stačí, když smícháte teplou vodu s 1 sklenicí octa a 1 sklenicí alkoholu, promícháte a opět nalijete do láhve s rozprašovačem. Vydatně postříkejte, postižená místa nechte působit a následně otřete.

Vlhkost: Náhledové foto Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.