01_houba

Neobvyklé zpracování nasbíraných hub

Léto a brzký podzim jsou nejlepší dobou pro sběr jedlých hub, zvláště pak pro takový národ houbařů, jakým Češi bezpochyby jsou. Řada lidí je většinou suší a následně po zbytek roku používá do polévek i omáček, případně je čerstvé použije pro přípravu smaženice. Houby lze ale zužitkovat i jinak a připravit z nich recepty, které nemají takovou proslulost a nejsou dělány tak často. Co kromě sušení a smaženice lze z hub připravit?

Houbové koření

Ani v tomto případě se sušení nevyhnete, nebude ale tím posledním krokem. Poté, co na plechu nasušíte nakrájené houby, je shrnete do mixéru, přidáte sůl, pepř a kmín, a všechny ingredience dokonale rozmixujete. Vzniklý prášek můžete používat jako koření při přípravě pečeného masa, k dochucení vaječné omelety, nebo do omáček a polévek. Jen si dávejte pozor, abyste měli houbové koření vždy v uzavřené nádobě a nenavlhlo vám. To ale platí obecně.

02_houby

Foto: Pixabay

Škvarky s houbami

Škvarky jsou pochoutkou, kterou polovina lidí nenávidí, ta druhá na ní ale bude přísahat. Pokud patříte do té druhé skupiny, zkuste si škvarky zajímavě okořenit a vylepšit přidáním hub. Houbové škvarky připravíte tak, že nadrobno nakrájené houby restujete na pánvi v rozpáleném sádle. Po deseti minutách pánev odstavte a dochuťte obsah solí a tymiánem. Poté přelijte do sklenice a nechte zchladnout. I škvarky s houbami jsou skvělé na chleba!

Houbová pochoutka k televizi

Zkuste někdy místo chipsů nebo křupek ujídat u televize houbové jednohubky. Vyrobíte si je tak, že malým houbám odstraníte nohy, klobouček vydlabete a obsah nadrobno nakrájíte. Přidejte nadrobno nakrájenou cibuli, sůl a pepř a poduste tuto směs na oleji. Poté nechte vzniklou směs zchladnout a nacpěte jí do kloboučků. Přikryjte jednohubku dobrým sýrem, např. gorgonzolou a dejte zapéct na plechu.

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *