Kolik peněz můžete od státu získat za fotovoltaiku? Přinášíme přehledná kritéria

Solární energie je jednoznačně tou, které bude patřit budoucnost. Svou sílu čerpá ze slunce, a je tedy maximálně šetrná i k životnímu prostředí. Chtěli byste si ji domů pořídit také? Rádi byste ohřívali vodu za nižší cenu nebo vytápěli svoji nemovitost mnohem levněji než kdy dříve? Máme pro vás jednoduchý návod.

Stačí se seznámit s kritérii oblíbené dotace Nová zelená úsporám a už nikdy nemůžete šlápnout vedle. Nenechte se odradit mýty. Přesně víme, na co máte nárok a kolik peněz můžete získat.

Plánujete solární elektrárnu? Pak dosáhnete třeba i na 150 000 Kč

Je to přesně tak. Majitelům bytu ve dvojdomku se něco podobného asi nevyplatí, ovšem vlastníte-li třeba menší hospodářství, jde rozhodně o možnost, o které se vyplatí uvažovat. Ale dejte si pozor, abyste mohli dotaci čerpat, musíte si pořídit malou elektrárnu, která se svým výkonem vejde do 10 kWp.

Foto: Pixabay

Pro maximální výši dotace pak musí nabídnout šikovně řešenou akumulaci elektrické energie (a k tomu také využitelný zisk větší než 4 000 kWh/rok) anebo komplexní systém určený pro maximálně efektivní spolupráci se zařízeními určenými na přípravu teplé vody nebo pro vytápění. A chybět v tomto případě nesmí ani tepelné čerpadlo. Nejmenší dotace v kategorii se pak pohybuje okolo 55 000 Kč. Jde po fotovoltaický systém, který neobsahuje akumulaci. Ovšem jeho celkový zisk musí přesáhnout 1 700 kWh/rok. To nejsou zase tak nesplnitelné podmínky, že?

Když chcete elektřinou pouze vytápět, můžete se také těšit na pěknou částku

A co se stane, pokud si myslíte jen na nějaký menší solární systém, který by vám vystačil tak akorát na vytápění a ohřev teplé vody? V takovém případě budete mít nárok na až 50 000 Kč. A to je velmi pěkná částka do rodinného rozpočtu, co říkáte?

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.eon.cz/radce/usporne-bydleni/dotace-nova-zelena-usporam/jak-velkou-dotaci-na-vyuziti-solarni-energie-mohu-dostat/

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.