spina

Nejšpinavější předměty nejenom v domácnosti – kde si dát opravdu pozor?

Děláte vše pro minimalizaci výskytu bakterií v domácnosti? Bez debat omýváte zeleninu a ovoce, na cestách neuděláte ani ránu bez hygienických ubrousků a z podlahy u vás doma by se dalo jíst? Bohužel, i když to uslyšíte neradi, pravděpodobně jste ještě na pár věcí tak trochu zapomněli.

Myslíte si, že nejšpinavějším místem ve vaší domácnosti je toaleta? Pokud ano, mýlíte se. Mnoho věcí, které každodenně používáte, je doslova ohniskem obrovského množství bakterií. Po každém kontaktu s nimi si proto vždy důkladně umyjte ruce!

Houbičky a utěrky

Kuchyňská houbička by se měla často vyměňovat nebo alespoň pravidelně proplachovat vroucí vodou (a poté nechat zcela vyschnout). Je to objekt, na kterém se baterie namnoží ve velmi krátké době opravdu neuvěřitelným způsobem. A používáním houbičky rozšiřujete množství nebezpečných bakterií i mimo dřez.

Doplňky na líčení

Štětce a další kosmetické pomůcky, které používáme pro líčení, jsou ideálním místem pro výskyt škodlivých mikroorganismů. Proto je ne nutné je pravidelně čistit speciálními přípravky a neukládat ve vlhku.

Počítačová klávesnice

Obvykle se jí dotýkají všichni obyvatelé domu, ovšem na její čistění spíše zapomínáme. Je to paradox – i kliky omýváme častěji než klávesnici! Navíc do ní často napadají zbytky jídla, takže se tu může objevit opravdu cokoliv – dokonce i plísně! Když už nic jiného, dopřejte jí jedenkrát do týdne alespoň základní očistu za pomoci hygienického ubrousku.

Kartáček na zuby

Měl by být vyměňován každé tři měsíce. Je vlhká a to bakterie milují – a stejné je to s kartáčem na vlasy, kde zase ulpívají zbytky vaší kůže a poskytující bakteriím ideální domov. Pomoci by měla horká voda nebo alespoň dvanáctihodinovým pobyt v mrazáku. Pro nástavce elektrických kartáčků pak doporučujeme speciální UV lampu. Koneckonců, nový kartáček je vhodné pořídit i po každé prodělané nemoci, což by se v případě těch elektrických mohlo celé rodině pořádně prodražit!

Dálkové ovládání televize

Stejný případ jako počítačová klávesnice – dotýkají se ho všichni členové rodiny a čistí se jen občas, pokud vůbec. Ke slovu by tak měly opět přijít hygienické ubrousky.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *