Nejčastější místa, na která se při úklidu zapomíná a je to velká chyba

Pravidelný úklid je důležitý pro krásně udržovanou domácnost, kde se cítíme dobře. Jenže je rozdíl mezi běžným povrchovým úklidem a opravdu pořádným smejčením, kdy uklidíte víceméně každý kout v bytě. Do poměrně častého pravidelného úklidu se přitom hodí zařadit i některá místa, na která se až příliš často zapomíná, což je velká chyba. O co se jedná?

Žaluzie nebo rolety

Čištění rolet nebo žaluzií není oblíbenou prací snad nikoho. To ale nic nemění na tom, že se to musí udělat minimálně jednou či dvakrát do roka. Hlavně na jednotlivých lamelách žaluzií se totiž usazuje prach. Ten můžete otřít pomocí houbičky, hadříky, vysát vysavačem nebo použít vhodnou prachovku. Při výběru správného vybavení nejde ani o tolik složitou práci a odměnou vám bude ještě o něco čistší domov.

Ovladače a vypínače

Na ovladače a vypínače saháme víceméně každý den. Snadno se tak stanou semeništěm nejrůznějších bakterií a nečistot. V rámci pravidelného úklidu tak rozhodně nezapomínejte i na otevření a umytí těchto drobností. Postačí k tomu například vlhčené ubrousky na čištění nebo klasický hadřík.

Pokojové rostliny

Dalším místem, kde se nepozorovaně usazuje prach klidně i několik měsíců, jsou pokojové rostliny. Usazený prach je přitom nejenom nevhodný pro vdechování, ale brání také rostlinám v dalším růstu a vývoji. Jednou za čas si tak dejte tu práci a jednotlivé listy otřete vlhkým hadříkem, nebo vezměte celou rostlinu a osprchujte. Uvidíte, že se vám za správnou péči jistě odmění novým růstem.

Foto: Pixabay

Prostor pod postelí nebo sedací soupravou

Že neuklízíte to, co nevidíte? V takovém případě vás bude pod sedací soupravou nebo postelí čekat překvapení v podobě vrstvy nastřádaného prachu. Alespoň jednou za čas si tak dejte tu práci a ukliďte důkladně i pod postelí, sedačkou a dalším nábytkem. Uvidíte, že tím značně snížíte množství prachu v domácnosti.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/g39880467/cleaning-house/ a https://www.prozeny.cz/clanek/vite-na-ktera-mista-se-pri-uklidu-zapomina-65931

Náhledové foto: Pixabay