Muškáty lze pěstovat i bez pravidelné péče, když víte, jak na to

Muškáty

Muškáty platí za velice oblíbené balkonové květiny. Není divu. S minimální péčí můžete dosáhnout ohromujícího efektu! Nebojte se, jejich pěstování je velmi jednoduché a zvládne to i ten, kdo zatím nic nepěstoval. Základem jejich péče je dopřát jim slunné stanoviště, dostatečnou zálivku a živiny pro krásný květ. Těšit vás svými květy budou od jara až do podzimu. Pokud patříte mezi ty, kdo na své rostliny často zapomíná, řiďte se následujícími radami. S jejich pomocí můžete dosáhnout krásných květů i tak.

Muškáty a zálivka

Je jasné, že bez vody muškáty neporostou. Pokud je navíc vystavujeme na slunci v truhlíku, může být zalévání velmi náročné. Možná bude zapotřebí zalévat i vícekrát za den! Naštěstí existují truhlíky, které mají zásobníky na vodu (samozavlažovací truhlíky). Ty mohou práci se zálivkou velmi usnadnit. Využít můžete též automatické zavlažovací systémy. Jakkoli to zní luxusně, nejedná se o příliš náročnou investici. Takovým zavlažovacím systémem může být například plastová lahve naplněná vodou a zapíchnutá do truhlíku.

Muškáty

Foto: Pixabay

Dostatek živin pro muškáty

Protože muškáty rostou rychle a produkují poměrně dost květin, bude zapotřebí dopřát jim spoustu živin. Abyste na hnojivo nemuseli myslet každý týden, je dobré koupit si hnojivo s postupným uvolňováním živin. Na to je třeba myslet už při přesazování muškátů do truhlíku. Do zeminy přimíchejte hnojivo a teprve pak umístěte jednotlivé rostliny. Jednotlivá hnojiva mohou mít různou dobu účinku.

Zvadlé květy a uschlé listy

I když to není vyloženě nutností, vaší rostlině prospěje, když budete pravidelně odstraňovat zvadlé květy a uschlé listy. Pokud víte, že se této činnosti nebudete moci pravidelně věnovat, kupte si takovou odrůdu muškátů, která to udělá sama. Tyto muškáty udělají práci za vás a zvadlé a uschlé květy shodí samy.

Zdroje info:

https://pelargonium-for-europe.com/cs/

https://www.receptyprimanapadu.cz/zahrada/co-potrebuji-muskaty/

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.