Kvalitní zastínění oken zvenčí se vyplatí

Slunce miluje většina z nás, nicméně v momentu, když je ho příliš a v interiéru máte doslova sklení, veškerá láska končí. Vše je logicky možné řešit klimatizací, nicméně mnohem výhodnější je nepouštět světlo a teplo do interiéru budovy vůbec. I proto je zapotřebí přemýšlet o kvalitním zastínění oken. To může být řešeno hned několika různými způsoby. Podívejme se na ty nejznámější možnosti venkovního zastínění oken a poukažme si na jejich základní charakteristiky.

Klasické předokenní žaluzie

Jestliže nechcete řešit vnitřní zastínění oken a raději investujete finanční prostředky do vnějšího, vyplatí se vsadit na základní možnost, kterou představují standardní předokenní žaluzie. Vyrobeny jsou většinou z hliníku nebo z tvrzeného plastu. Uvnitř bývají většinou ještě vyplněné pěnou, takže dokážou dokonale izolovat a chránit nejen před sluníčkem, ale také před hlukem, který z ulice může kdykoli přijít. Na venkovní žaluzie je třeba myslet ještě před stavbou nebo rekonstrukcí, jelikož se tak vyhnete ne příliš vzhlednému pouzdru, které jinak musí být v prostoru nad oknem. V opačném případě bude vše neviditelné.

Efektivní odrazné fólie

Zajímavou volbou jsou mimo jiné také reflexní a termoizolační fólie, k jejichž aplikaci dochází na vnější část oken. Termoizolační fólie jsou vhodnější, jelikož dokážou bránit úniku tepla z interiéru budovy. Reflexní fólie dokážou pouze odrážet světlo a teplo ven. Výhled z okna je přitom v podstatě stejný. Cenově se nedostanete tak vysoko, jelikož metr čtvereční vyjde na nějakých 750 korun.

Rolety předsazené před samotná okna

Zajímavou volbou jsou mimo jin také sklopné markýzy, které se mohou dát před okna. Vzhled domu tak mohou dokonale osvěžit. Na jedno běžné okno vyjde roleta na zhruba 1 000 korun. U nových plastových oken se často montují spíše zevnitř, a to přímo na rám daného okna. Zvyšuje se tak množství ukládání prachu.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.