Koupelnové předložky je potřeba prát, ale pozor na jednu věc

Koupelnová předložka

Koupelnové předložky je potřeba prát, ale pozor na jednu věc

Koupelnové předložky musíme prát, abychom se zbavili možné plísně, mikroorganismů a jim podobným. Při praní se však vyvarujte jedné věci, jaké?

Nikdy nepodceňujte to, jakou si vyberete předložku. Víme, z jakých materiálů si můžeme vybírat, a řekneme vám, jak o ně pečovat, aby byly krásné a čisté. Výběr koupelnových předložek je důležitější, než si myslíte! Při vylézání z vany či sprchy zajistí proti uklouznutí na nebezpečných dlaždicích, omezí chlad od podlahy a zútulní vaši koupelnu.

Jsou dostupné v mnoha velikostech, barvách a z mnoha materiálů, které mají svá pozitiva a překážky. Pojďte se s námi proto podívat, které materiály patří k těm nejrozšířenějším a jak o ně pečovat, aby se nestaly živnou půdou pro mikroby a jiné organismy.

Pěnové materiály vydrží jen krátkou dobu

Pěnové podložky v koupelnách patří častěji k nejlevnějším alternativám, které lze v obchodě objevit. Jsou jemné na dotek a méně náročné na čištění vlhkým hadříkem nebo důkladným opláchnutím vlažnou vodou. V každém případě jsou i přes obvyklé praní velmi náchylné k plísním.

Dřevěné předložky potřebují větší péči

Záchodové podložky ze dřeva nebo bambusu oceníte jako dekoraci než jako užitečný doplněk vaší toalety. Nedá se po nich pohodlně chodit a obvykle nevydrží dlouho zejména v případě, že je po namočení nenecháte dobře zaschnout ve svislé poloze. Na druhou stranu se v každém případě výjimečně dobře čistí a jsou tímto způsobem mnohem sterilnější než pěnové podložky.

Nesušte rohože z textilu na radiátoru

Textilní rohože patří mezi nejrozšířenější. Jsou jemné, hřejivé, savé a lze je nalézt v mnoha variacích. Mezi ty nejžádanější každopádně patří froté podložky a různé bavlněné alternativy. V každém případě i huňaté podlahové krytiny z polyamidu a polyakrylátu vypadají mimořádně elegantně. V každém případě průběžně dbejte na to, aby spodní strana předložky byla opatřena protiskluzovou vrstvou, která je schopna podložku udržet na místě, a ochrání vás před nebezpečným pádem.

Foto: Pixabay

Textilní rohože se vyznačují jednoduchou údržbou. Lze je běžně prát v pračce při teplotě alespoň 30 stupňů Celsia se standardním čisticím prostředkem a sušit v sušičce na nejkratší program nebo volně na šňůře. V každém případě jsou na štítku symboly pro údržbu! Několik předložek zvládne i vyšší teploty praní mnohem lépe, což je schopno zabít nebezpečné mikroby. Navíc nikdy nepoužívejte na rohože bělidlo a také aviváž, která ničí protiskluzovou vrstvu.

Opakování praní je ryze individuální. Ale její umístění je životně důležité. Zatímco předložku u vany stačí vyprat jednou za měsíc, předložku u toalety je třeba z hygienických důvodů prát alespoň jednou týdně.

Zdroje info: maidforxou.com, lifehacker.com

Náhledové foto: Pixabay