Jak přes léto správně skladovat zimní oblečení

bundy

Příchod prvních jarních dní vybízí k procházkám čím dál častěji. Dochází tak nejen ke změnám teplot, ale i ve způsobu oblékání. Dlouhé rukávy se mění za krátké a je čas na úklid zimního oblečení. Jak takové zimní oblečení dobře uskladnit si povíme v následujícím odstavci.

Třídění je základ

Než se pustíte do třídění, ujistěte se, že máte oblečení kam dát. Pokud se s oblečením chcete setkat ve stejném stavu i na podzim, je zapotřebí udělat pár kroků k tomu, aby takzvaně „vydrželo“. Chystáte se uskladnit zimní oblečení například na chalupě? Pak věřte, že mu hrozí různí hlodavci a další škůdci. Ti vám mohou prádlo poničit. Je potřeba se dobře vyzbrojit. Pokud něco takového hrozí, chybět by tedy neměly rozhodně pasti, návnady, ani deratizace.

Než prádlo uložíte, vyčistěte ho

Ještě před samotným uložením prádla bude nutné veškeré oblečení vyčistit a zbavit pachů. Molům i jinému drobnému hmyzu pak nebude tolik chutnat. Každý větší kus oblečení perte vždy odděleně zvlášť. Manšestr, flanel, hedvábí anebo vlnu perte vždy při nízkých teplotách ručně. Látkový materiál nechte u každého kusu oblečení vždy dobře vyschnout.

bundy

Foto: Pixabay

Kabáty, saky a společenské šaty svěřte raději čistírnám

Do speciálnějších kousků se raději sami nepouštějte. Zaneste je raději do chemické čistírny, tam už si s nimi odborníci dobře poradí. Pravé kožichy je třeba ještě vyklepat, vykartáčovat a uložit do obalů ve kterých budou dobře chráněny nejen před moly, ale i před vlhkem.

Čepice, šály i svetry uskladněte v suchu

Mohlo by se zrovna zdát, že nejlepším řešením jsou ramínka na svetry. Svetry, kabáty, ani kožené bundy ale naopak nikdy nevyvěšujte, mohly by po tak dlouhé době na ramínku ztratit svůj tvar.

Postačí je složit, uložit a chránit před nevítanými moly. Prádlo uložte vždy na suché místo, do skříněk můžete přidat například sušené bylinky, nebo případně i levanduli, která odpuzuje nejen moly, ale i škůdce.  Jako ochranu před plísněmi můžete použít bavlněné pytle v nichž se prádlo nezapaří. Pravou kožešinu skladujte při teplotě kolem 10 stupňů Celsia na suchém, tmavším místě tak, aby měla přísun vzduchu, chraňte ji hlavně před škůdci a moly, stejně tak i ostatní kousky prádla. Dejte škůdcům stop.

Zdroje informací: https://www.idnes.cz/onadnes/moda/jak-uskladnit-zimni-obleceni.A140423_140254_modni-trendy_brv

https://bydleni21.cz/prakticke-tipy-jak-uskladnit-zimni-obleceni/ 

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.