Zažloutlý parapet nemusí být „navěky“ – nechtěné barvy vás lehce zbaví prací prášek

Parapety

Zažloutlý parapet nemusí být „navěky“ – nechtěné barvy vás lehce zbaví prací prášek. Pro začátek používejte čisticí prostředky pro domácnost výslovně označené jako vhodné pro plastové povrchy. Tyto přípravky jsou přizpůsobeny k údržbě a obnově plastových předmětů a zajišťují účinné odstranění skvrn bez poškození. Pokud to však nestačí, vsaďte na osvědčené babské triky.

Prostředky na čištění skla

Překvapivě i čisticí prostředky na sklo dokáží na plastových površích zázraky. Jejich jemné, ale účinné složení pomáhá účinně rozpouštět a odstraňovat skvrny z okenních parapetů.

Inovativní řešení pomocí pracích prostředků

Směs pracího prostředku a bělidla nanesená na skvrny a ponechaná 15 minut na okenních parapetech s následným opláchnutím vodou slouží jako účinné řešení pro odstranění odolných skvrn. Obvykle tento postup stačí opakovat jednou.

Tradiční ošetření mýdlem

Namydlete parapety běžným domácím mýdlem a nechte ho 30 minut působit, poté je důkladně opláchněte vodou. Tato metoda se osvědčuje při odstraňování spíše slabších a čerstvých skvrn a obnově vzhledu parapetů.

Okno

Foto: Pixabay

Kyselé čisticí prostředky

V případě skvrn od rzi nebo silných zabarvení lze použít kyselé čisticí prostředky. Naneste ocet na čistý měkký hadřík a vyčistěte jím zabarvená místa na okenním parapetu. Po vyčištění opláchněte povrch teplou vodou. Pro obnovení původního bílého vzhledu parapetů nebo rámů oken je však zásadní následně použít roztoky na bázi chlóru, jinak se zažloutnutí nezbavíte.

Tekuté mýdlo na čerstvé skvrny

Tekuté mýdlo, pokud se použije na relativně nové skvrny na plastu, dokáže také zázraky. Mýdlo zapracujte do skvrny měkkým hadříkem a důkladně opláchněte.

Zdroj: https://www.rady-navody.cz/, https://ceskykutil.cz/clanek-296282-i-plastovy-nabytek-je-potreba-cistit-myslite-ze-staci-voda-a-saponat, extension://fdgpikaaheckgdijjmepmdjjkbceakif/common/messagebox.html?data=eyJ0eXBlIjoibWFsd2FyZSIsInNhZmV0eVVybCI6Imh0dHBzOi8vd3d3LmF2YXN0LmNvbT91dG1fc291cmNlPU9ubGluZVNlY3VyaXR5JnV0bV9tZWRpdW09cmVkaXJlY3QmdXRtX2NhbXBhaWduPWF2YXN0IiwiYnJhbmROYW1lIjoiQXZhc3QiLCJvcmlnaW5hbFVybCI6Imh0dHBzOi8vc3RhdmJhLnRha3RvamVuYXNzdmV0LmN6L2phay12eWNpc3RpdC1wbGFzdG92eS1wYXJhcGV0LXBvLW9wcmF2ZS8ifQ==

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.