Jakou podlahovou krytinu vybrat do dětského pokoje?

Dětský pokojíček je takový malý ráj, kde fantazie nezná hranice, hračky ožívají a vznikají příběhy, které by dospělý pochopil asi jen stěží. Na jeho zařízení jsou kladeny vysoké nároky – musí být hravý, plný veselých barev a zároveň také bezpečný. I při výběru podlahy je potřeba mít se na pozoru a pro své ratolesti vybrat to nejlepší.

Co by měla splňovat podlaha v dětském pokoji?

Asi každý rodič moc dobře ví, že nejoblíbenějším dětským místem pro hraní je právě podlaha. Na zemi děti vydrží i hodiny, zvláště v případě, kdy se naplno ponoří do svého světa a rozverných her. Právě proto je důležité, aby podlaha v pokojíčku splňovala následující kritéria:

  • nesmí studit
  • musí se dát snadno udržovat čistá
  • musí být odolná vůči pádu hraček
  • měla by tlumit hluk (především pokud bydlíte v paneláku)

Co je k mání?

Na trhu je několik druhů podlahových krytin. Ne všechny jsou ale do dětského pokojíčku vhodné. Poradíme vám, jaké krytiny jsou vhodnými kandidáty a mezi čím můžete vybírat, abyste svým dětem zajistili ty nejlepší podmínky pro hraní a veselý pobyt v pokojíčku.

Koberec je pohodlný, ale hůře se udržuje

Většině lidí se jako první možnost vybaví celoplošný koberec. Je pravda, že ten lze sehnat v mnoha lákavých provedeních, slibuje také vysoké pohodlí, protože nestudí a děti si na něm hrají rády. Je tu ale i druhá strana mince a tou je fakt, že se hůře udržuje. Když se na koberec něco vylije, trvá dlouho, nežli tekutina vyschne, nehledě na to, že může zanechat flek nebo dokonce zápach.

Foto: Pexels

Dřevěná podlaha vypadá krásně, ale je dražší

Pořízení dřevěné podlahy do dětského pokoje se zdá mnohým rodičům jako zbytečná investice. Ano, dřevěná podlaha sice lahodí oku, ale je to finančně nákladnější záležitost. Do dětského pokoje, zrovna jako kamkoli jinam v domácnosti, se sice skvěle hodí, ale je na vašem zvážení, zda chcete riskovat, že děti podlahu počmárají nebo jinak poničí.

Korkové podlahy jsou příjemně měkké, ale moc toho nevydrží

Další alternativou jsou korkové podlahy. Jejich výhodou je fakt, že jsou příjemně měkké, pružné, tiché a teplé. Tahle kombinace vlastností z nich dělá ideální kandidáty do dětského pokojíčku. I tahle podlahová krytina ale má stinné stránky, nevýhodou je, že není příliš mechanicky odolná, což může být u dětí docela problém.

 

Zdroj info: https://www.ceskypodlahar.cz/podlahy/podlahy-do-detskeho-pokoje

Náhledové foto: Pexels

Bydlení a zahrada mě baví. Ráda se podělím o své zkušenosti.