Jak vypadá izolace střechy pod krytinou

Izolaci si vyžadují mnohé části stavby, nicméně chcete-li ještě zesílit celkový účinek izolace střechy, vyplatí se kvalitní nadkrovní izolace. Díky ní dojde k minimalizaci tepelných mostů a zakrytí kompletně celého krovu. Na trhu se v současné době objevují panely, které tvoří tepelně izolační materiál vyrobený z polyuretanové pěny. Mnohdy se jedná o osb desky, palubní desky nebo jiný klasický materiál používaný v případě krovů, který je opatřen zmiňovanou vrstvou PE pěny. Podívejme se tedy přehledně na výhody nadkrovní izolace a také na mnohé další aspekty.

Hlavní výhody izolace pod střešní krytinu

Výhod izolace umístěné pod střešní krytinou je hned několik. My se na ně soustředíme v následujících bodech, které tyto plusy přesně zdokumentují. Systémy této izolace střechy jsou úplnou novinkou a spousta lidí se rozhoduje k jejich koupi.

–          vytvoří dokonale souvislé zateplení

–          dosáhnout lze parametrů nízkoenergetického či pasovního standardu

–          maximální úspora energie

–          zabezpečení ventilační mezery pod střešní krytinou

–          snadný odtok kondenzátu mimo prostory, kde by mohl škodit

–          lze ji koupit i za cenu okolo 600 korun za 1 m2

Příklady nadkrovní izolace střechy

Nejprve je třeba říct, že zmiňovaná cena 600 korun za 1 m2 je minimem. Často se můžete dostat klidně až na 1 500 korun za stejnou měrnou jednotku. Zajímavou volbou je například tepelně izolační panel Isotec, který je vyroben z PUR pěny. Přímo v panelu je integrována střešní lať z hliníku v perforované podobě. K sestavení celého pláště střechy vám postačí pouze dát jednotlivé části do zámků.

LINITHERM PAL Polymer a Thermo Plus

Společnost Linzmeier má ve svém portfoliu systém Linitherm PAL Polymer, který je optimální pro všechny střechy se sklonem převyšujícím 14 stupňů. Jádro dsek je po obou stranách opatřeno pěnou. Jedná se o difuzně uzavřenou vrstvu, kterou nemohou v žádném případě prostoupit páry ani nic jiného. Síla desky je 80 mm. Zajímavá je i nekrokevní izolace Thermo Plus.

Zdroj náhledového obrázku: Vlastní archiv Radka Štěpána

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.