Jak v létě efektivně a bezpečně ochladit domácí mazlíčky

Letní měsíce jsou plné dnů, kdy je krásné počasí. A někdy to platí až příliš, kdy vysoké teploty nejsou nic příjemného a mohou značně zkomplikovat nejenom váš život, ale i dokonce ohrozit zdraví vašich domácích mazlíčků. Myslete tak i na ně a připravte jim bezpečné způsoby, jak se mohou ochladit.

Chladná dlažba

Jedním z velmi dobrých způsobů, jak se mohou domácí mazlíčci efektivně a pohodlně ochladit, je obyčejná dlažba. Například v chodbě, nebo v koupelně, kam můžete psa či kočku pustit, ať se podle potřeby ochladí. Pro králíky nebo morčata může pomoci, když jim do výběhu přidáte několik samostatných dlaždic. Zároveň je nutné pohlídat, aby klec nebo výběh nebyl na přímém slunci, ale v dostatečném stínu.

Speciální chladicí podložky

Ve zverimexech a potřebách pro zvířata si můžete zakoupit nejrůznější chladicí podložky. Ty pomáhají s udržením teplotního komfortu a podle toho, jak velkého psa či jiné zvíře máte, můžete vybrat vhodnou velikost. Pozor dávejte na to, aby zvíře chladicí podložku nekousalo, ať nedojde k uvolnění chladivé tekutiny.

Zmražená lahev s vodou

Jako rychlý a levný způsob, jak vytvořit improvizovanou klimatizaci pro domácího mazlíčka, může fungovat zmražená láhev s vodou. Tu zabalte do tenké utěrky a nabídněte do výběhu, pelíšku a podobně, aby se zvíře mohlo v případě potřeby přiblížit k lahvi a ochladit se.

Foto: Pixabay

Pozor na klimatizace a větráky

Pokud máte klimatizaci nainstalovanou přímo doma běžně ji používáte, pravděpodobně jsou vaši domácí mazlíčci zvyklí. I tak je důležité nenastavovat příliš nízkou teplotu. Rozdíl mezi venkovní teplotou a tou vnitřní by neměl být nijak dramatický, protože přechody z horkého počasí do příliš studené místnosti jsou náročné na imunitní systém u lidí i zvířat. Zároveň je dobré nepoužívat ve větší míře mobilní klimatizace s foukacím vývodem a nejrůznější větráky. Ty mohou vést k nachlazení domácího mazlíčka. Do průvanu nesmí především menší zvířata, jako jsou například králíci nebo morčata.

Zdroj: https://prima-receptar.cz/jak-ochranit-domaci-mazlicky-v-horkem-pocasi/ a https://stegra.cz/blog/jak-ochladit-psa-kocku-a-dalsi-domaci-mazlicky-b48.html

Náhledové foto: Pixabay