Jak si topit na zahradě?

Léto pomalu končí, ale kdo by se s ním chtěl opravdu loučit? Vždyť trvá tak krátkou dobu… Ani s počínajícím podzimem se naštěstí nemusíme vzdát venkovního posezení. Jistě, večery jsou už koncem září a začátkem října poměrně chladné, a sezení na zahradě tak vyžaduje teplý svetr a horký čaj, Kromě toho je pak dobré mít i vhodný zdroj tepla, který nám umožní pobývat venku a cítit se přitom příjemně. I s počínajícím podzimem lze pozorovat krásnou oblohu nebo třeba noční živočichy, kteří se ještě k zimnímu spánku chvíli neuloží.

Přenosné ohniště

Přenosné zahradní ohniště vydá teplo i příjemné světlo, které dokáže učinit večer na vaší krásné zahrádce nesmírně romantickým. Na trhu jsou k sehnání i uzavíratelná ohniště, jež eliminují hlavní nevýhodu tohoto řešení a spolehlivě vás chrání před oharky i jiskrami. Vy si tak můžete v klidu užívat posezení s přáteli, třeba u dobré sklenky vína.

Sálavé infrazářiče

Dalším možným zdrojem tepla jsou sálavé infrazářiče. Infrazářič dokáže ohřívat pevné částice a předměty ve svém okolí, stolovníky nevyjímaje. Výhodou je, že funguje hned od začátku na plný výkon. Pokud potřebujeme rychle někam posadit svoje hosty a rychle je zahřát, infrazářič je dobrou volbou.

Sálavý infrazářič má však jednu nevýhodu, díky které může být jeho použití potenciálně problematické: Je zapotřebí zapojit jej do elektrické sítě. Někdy to problém není, jindy může být ale zajištění elektrické energii uprostřed zahrady poměrně komplikované.ohrivac-topeni-zahrada

Foto: Pixabay

Elektrická venkovní topidla

Stejně jako infrazářiče, i topidla ohřívající okolní vzduch prostřednictvím topné spirály potřebují elektrickou energii. Na druhou stranu disponují prakticky vždy regulací teploty a snadno se udržují, resp. údržbu prakticky nepotřebují. Díky tomu, že nepracují s otevřeným plamenem ale jen žhavením, jsou také bezpečnější.

Plynová topidla

Vysoký výkon a možnost přenášet topidlo kamkoliv je třeba dělají z plynových topidel ty nejčastěji používané. Počítat je třeba pouze s nutností měnit propan-butanové lahve. Ty jsou nejčastěji dodávány ve 2 kg až 10 kg velikostech.

Podobné charakteristiky mají i topidla naftová. Ty jsou však využívány především na stavbách a v případech nutnosti vytápění větších venkovních prostorů. Problémem je u  nich riziko převržení topidla.

Zdroje info: https://www.grilguru.cz/jakou-vybrat-plynovou-lahev-ke-grilu
https://www.altatrading.cz/clanky-o-infrazaricich/infrazaric-co-to-je-a-jak-funguje/

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.