01_voda

Dle čeho vybrat filtrační konvici na vodu

Máte doma také moc chlorovanou kohoutkovou vodu? Anebo jen chcete doma pít kvalitnější vodu? Pak je jedním ze způsobů, jak toho docílit, filtrační konvice. Dnes se podíváme na to, jaké může mít taková konvice parametry, jak funguje a dle čeho ji vybírat. Pojďme na to!

Jak konvice fungují

Pokud se tedy bavíme o filtračních konvicích na vodu, je to jednoduché. Opravdu jde o jakousi konvici, nejčastěji z průhledného materiálu. Každá konvice obsahuje filtr, který má určitou životnost a po nějaké době je jej třeba vyměnit. Nejčastěji se tato výdrž filtru pohybuje okolo 150 litrů přefiltrované vody (či jeden měsíc používání). Každý výrobce samozřejmě nabízí své vlastní filtry pro své vlastní konve. Není však vyloučeno, že zrovna do vaší konve se hodí i jiné filtry.

Kohoutek

Foto – Pixabay

Jak se voda filtruje

Filtr tedy obsahuje několik částí, kterými postupně filtrovaná voda protéká. Tím pádem dochází k několikastupňové filtraci vody. 1. stupeň filtrace odstraňuje hrubé mechanické nečistoty a usazeniny. 2. stupeň snižuje tvrdost vody a odbourává z tekutiny vodní kámen. Prvky jako vápník a hořčík však ve vodě nechává. 3. stupeň díky aktivnímu uhlí snižuje obsah látek, které negativně ovlivňují chuť vody. Poslední, 4. stupeň pak velmi jemným filtrem dostraňuje poslední i ty nejjemnější usazeniny ve vodě.

Výhody i nevýhody filtračních konví

Jako každá věc i filtrační konve mají své klady a zápory. Mezi klady určitě patří to, že jde o velmi levný a účinný způsob filtrování vody. Po filtraci je v kohoutkové vodě méně chlorového zápachu, dále ji filtr zbavuje nakyslé chuti a mechanických nečistot. Oproti balené vodě je výhoda, že nemusíte nakupovat vodu v množství plastových lahví. Ulevíte sobě i planetě. Dále je dobré, že filtrovaná káva bez vodního kamene je šetrné pro přístroje, které například připravují kávu nebo vaří vodu. Nevýhody se však i zde najdou. Například tento styl filtrace není dostatečný pro kojence – vodu je tedy dobré ještě převařit.  

Zdroj: https://www.alza.cz/filtracni-konvice/18851156.htm

Náhledové foto – Pixabay

Jak bydlet co nejlépe? Vychytávek v domácnosti je spousta. O některé se s vámi podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *