Jak nastavit měsíční zálohy za plyn a elektřinu

Plyn

Pravidelné platby za energie patří mezi nejčastější výdaje většiny domácností. Počítat je třeba s tím, že vyúčtování za elektřinu a plyn bývá prakticky pokaždé spojené s překvapením. To může a nemusí být příjemné. Situace se odvíjí hlavně od toho, jakou výši měsíční zálohy koncový uživatel zvolí. Jestliže se chcete dočkat překvapení příjemného nebo ideální minimálního. musíte vybrat správnou částku. Jak na to a jaké jsou další aspekty této volby? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Ani málo, ale ani příliš

Ideální je si zjistit konkrétní spotřebu energií a až následně stanovovat zálohy na energie. Největší riziko přichází v momentu, kdy jsou vaše zálohy nastavené na minimu. Pak je zapotřebí počítat s vysokým nedoplatkem za energie. Zálohy na plyn a elektřinu musí být zkrátka vyvážené. Mnohdy se vyplatí trochu je nadhodnotit v případě, že máte finanční rezervu. V případě zvýšení ceny energií pak nemusíte navyšovat zálohy.

Jak vypočítat optimální zálohy na energie?

Ideální je orientovat se podle spotřeby elektřiny nebo plynu, kterou jste měli v minulém roce. Mnohdy to není nijak složité, nicméně problém často nastává v případě vytápění objektu. Jen velmi složitě dokážete odhadnout, jaká bude daný rok zima. V případě těch mírných se setkáte s tím, že zaplatíte mnohem méně peněz. Cena elektřiny bývá v momentu, kdy jí nevytápíte objekt, vcelku konstantní.

Pozor na neustálé navyšování cen ze strany dodavatele

Mnozí dodavatelé energií mají potřebu neustále navyšovat ceny. Pochopitelně jim jde především o marže. Každý zákazník má ale spousty možností jak porovnat ceny plynu i elektřiny. Online to zvládnete za pár vteřin a budete rychle vědět, na čem jste. Přímo přes internet můžete bez problémů také navázat spolupráci s novým dodavatelem, který nabídne výhodnější ceny.

Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.