pos2

Ideální vzdálenost šprušlí u postýlky je 6 cm – jak je na tom ta vaše?

Dětské postýlky patří v mnoha rodinách mezi cenné dědictví předávané po generace. Jakmile se budoucí prarodiče dozví o tom, že je vnouček již na cestě, slavnostně rodičům doručí vyspravenou a znovu natřenou postýlku „ve které si hrála už vaše prasestřenka.“ Myšlenka je to velmi romantická, mnohdy ale nebezpečná, protože staré postýlky leckdy nesplňují přísná bezpečnostní kritéria a mohou se pro děti stát zdrojem nepříjemných úrazů.

Dětské postýlky včera a dnes

Podíváme-li se na staré dětské postýlky, zarazí nás hlavně jejich velikost. Když totiž maminka musela uvařit nebo přiložit pod kotel, potřebovala místo, kde by si její maličké mohlo dlouho a nerušeně hrát a to třeba i ve třech letech. Tam, kde bychom dnes použili ohrádku nebo zábranu musela v minulosti stačit pouze postýlka.

V takových „obrech“ se ale zejména nejmenší miminka mohou cítit nepříjemně. Potřebují spíše malý a intimní prostor, který jim bude připomínat období v děloze. Navíc jejich maminkám neulehčí situaci ani to, že tyto dětské postýlky jen zřídka dovolují nastavit rošt do nejvyšší polohy, která manipulaci s novorozencem značně usnadní a pomáhá předcházet nepříjemným bolestem zad.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Posledním kamenem úrazu jsou pak již zmíněné šprušle (příčky), vzdálené od sebe často více než odborníky doporučovaných 6 cm. V takovém prostoru si dítě může snadno zaklínit ručičku nebo nožičku. A s argumentem tvrdícím, že když jsme v takových postýlkách přežili my, jsou dobré i pro naše děti, se spokojit nemůžeme. Jiné okřídlené úsloví totiž praví, že nehoda není náhoda. A u postýlek zvlášť.

Co je nového ve světě postýlek

Asi nás nepřekvapí, že dětská postýlka by měla být především kvalitní, bezpečná a praktická. A právě poslední kritérium nám může každodenní starost o miminko značně usnadnit. O výhodách více poloh roštů jsme již mluvili, ale stejně důležitá je i snadná manipulace s bočnicemi.

Oceníte také kolečka vybavená brzdami pro snazší přepravu postýlky mezi místnostmi nebo modely vybavené praktickým šuplíčkem, do kterého uložíte vše potřebné. Kvalitu takového dětského nábytku zajišťují zkušení výrobci, kteří kromě bezpečnosti a praktičnosti dbají také na estetický a příjemný vzhled. Vždyť dětská postýlka je prvním místem, ve kterém vaše miminko začne poznávat svět. Měli byste mu proto připravit jen ty nejkrásnější výhledy.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *