ko1

Jaké otázky si položit před rekonstrukcí koupelny?

Máte dojem, že vaše koupena už dávno tak docela neslouží svému účelu, a je všechno jen ne pohodlná a designová? Pak byste určitě měli popřemýšlet nad její rekonstrukcí. To však není jenom tak, poprat se budete muset s vodoinstalací, zednickými pracemi, rozvody elektřiny, obkladačskými pracemi i instalací koupelnového vybavení.

Jde o mnohem komplexnější a provázanější systém práce, než v případě obyčejné přestavby jinde v bytě. A právě proto bývá na místě svěřit celý proces profesionálům. Minimalizujete tak čas strávený v rozkopaném bytě i dodatečné náklady související s nápravami chyb, které s sebou rekonstrukce koupelen svépomocí často přinášejí.

Než poprvé kopnete do dlaždice, odpovězte si na…

Stačí tři jednoduché otázky a okamžitě budete vědět, jakým směrem své úsilí zaměřit se skutečně minimální námahou. Rekonstrukce koupelny vyžaduje pečlivé plánování – a to ještě předtím, než se pustíte do bourání, rekonstrukce topení, přestavování nebo dokonce nakupování nového nábytku a sanitárního zařízení.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Otázka první: Kolika lidem bude koupelna sloužit?

Ano, jen zřídka se uvnitř sejdete všichni najednou, ale odkládací prostory by měly pojmout veškeré hygienické potřeby a další pomůcky, které bude každý jednotlivý uživatel koupelny potřebovat. Důležitý je také dostatečně velký prostor pro sušení ručníků a odložení prádla.

Otázka druhá: Vyplatí se spojení koupelny s WC?

Zvláště v malých panelových bytech je tato otázka na denním pořádku. Může s sebou přinést cenné centimetry navíc, ale také ztrátu soukromí a pocitu intimity. Všeobecně se toto řešení doporučuje jen v malých domácnostech s maximálně dvěma členy.

Otázka třetí: Potřebujete vanu nebo si vystačíte se sprchovým koutem?

Dobře si rozmyslete, které z obou možností dáte přednost. Sprchový kout je velmi úsporným řešením do malých koupelen, ale pokud si svůj odpočinek nedokážete představit bez opravdové relaxace ve vaně plné horké vody, mohli byste takového rozhodnutí brzy litovat. Nikdy se tedy nenechte tlačit do některé z variant bytovým architektem nebo jiným odborníkem. Jedině vy sami víte, co doopravdy potřebujete ve svém vlastním bydlení.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *