Svítidla

Nákup svítidel do interiéru: Na tyto 3 důležité aspekty si dejte pozor

Osvětlení interiéru považuje většina z nás za jakousi samozřejmost. Pokud jste ovšem nějaký dům či byt vybavovali svítidly, určitě dáte za pravdu tvrzení, že se nejedná o nijak jednoduchou záležitost. My se proto podíváme na celkem 3 aspekty týkající se pořízení svítidel mnohem podrobněji. Díky nim by se i váš výběr měl stát mnohem jednodušším.

Nástěnné LED svítidlo

LED technologie jako jasná volba

Výbornou volbu představují LED svítidla. Jiné alternativy sice dnes ještě existují, ale z pohledu, ceny, výdrže svícení a kvality světla nepřipadají v úvahu. Hlavní předností LED technologie je především to, že je lze neustále zapínat a vypínat. Blikání jim vůbec nevadí. LEDky jsou extrémně úsporné. Oproti klasické wolframové žárovce lze uspořit až 80 % elektrické energie, což už není zanedbatelné číslo. Výdrž svícení se pohybuje v horizontu desítek tisíc hodin. Velkou výhodou LED svítidel je i vytváření minimálního množství tepla. Tím pádem jsou LED svítidla bezpečnější.

Závěsná, klasická, nebo bodová svítidla?

Jednoznačná odpověď na tuto otázku fakticky neexistuje. Jaký typ svítidla si pořídíte, záleží hlavně na charakteru konkrétní místnosti. Pokud potřebujete osvětlit chodbu, budou se vám hodit bodovky. Naopak do obývacího pokoje a ložnice se hodí závěsná svítidla. Velmi oblíbené jsou také LED pásky. Své místo si nacházejí nejčastěji v kuchyních při osvětlení pracovní desky.

Svítidla

A co barva světel?

Barevně si lze v současnosti ladit svítidla dle potřeb. Tradičně se volí teplá bílá barva, která je přirozená a v interiéru vypadá perfektně. Jste zvyklí na klasickou žlutou? Pak můžete vybírat klidně i takováto svítidla. Standardní studená bílá se volí spíše do exteriéru a pro osvětlení veřejných prostor.

Důležité je také vědět, kde si lze vybrat ze spousty svítidel za rozumnou cenu. Naším tipem je eshop osvetleni.com.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *