ma2

Vyspěte se dorůžova na matracích s koňskými žíněmi

V dnešní uspěchané době často zapomínáme na to nejdůležitější – dobře se vyspat. Pouze odpočaté tělo může bez problémů fungovat a zvládat všechny povinnosti v práci i v soukromém životě. A i když se to zdá jednoduché, mnoho z nás si o „spánku jako v bavlnce“ může nechat jen zdát.

Stres, problémy s usnutím, špatná matrace, vysoká teplota v ložnici a mnoho dalších věcí se může na kvalitě spánku podepsat.

Jak poznat ideální matraci

Všechny poučky a rady už známe nazpaměť. Teplota v ložnici 16 – 18 stupňů, každovečerní rituály před usnutím, pravidelná doba odchodu do postele, nepít kofeinové nápoje, mít deku a polštář odpovídající ročnímu období, využít účinky zklidňujících bylinek.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Přesto se nedaří usnout a když už, ráno se vzbudíme rozlámaní a unavení snad ještě víc, než když jsme večer do postele uléhali. Často totiž zapomínáme na základní věc, kterou by měla být kvalitní matrace ideálně s přírodními materiály. Ty slaví velký návrat do českých ložnic pro své obrovské výhody. Známému kokosovému vláknu nebo bavlně konkurují koňské žíně, které pro svůj odpočinek využívali už naši předci.

Proč právě matrace s koňskými žíněmi?

Matrace s koňskými žíněmi jsou skvělou volbou i pro alergiky, jsou prodyšné a odolávají plísním i roztočům. Koňské žíně jsou pružné, akumulují teplo a skvěle odvádějí vlhkost. Za noc dokáže člověk vypotit až půl litru potu a díky svým vlastnostem vás dokážou koňské žíně udržet v suchu a optimální teplotě po celou dobu spánku každý den v roce. V létě zajistí, že vám nebude horko a nebudete se budit celí zpocení, v zimě naopak udrží teplotu a uprostřed noci tak nebudete muset hledat další deku.

Koňské žíně navíc dokážou odklánět geopatogenní zóny a minimalizovat elektromagnetický smog. Zvolit si můžete z mnoha druhů a typů, včetně ortopedických, s letní a zimní stranou nebo luxusní 7zónové s dokonalou oporou pro celé tělo. Rozdíl v kvalitě vašeho spánku poznáte již po první noci na nové matraci, do své postele se budete těšit a ráno vstávat odpočatí a s úsměvem.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *