Cesta k lepšímu cvičení v domácnosti

Domácí posilovna

Už asi nemá smysl neustále někomu do hlavy vtloukat, že pokud se nebude hýbat, umře daleko dříve, než kdyby se začal trochu pohybovat. Pokud nechcete cvičit na veřejnosti (dnes je to nebezpečné, když každý nevychovaný puberťák vytahuje mobil a musí vás točit), cvičte aspoň doma. Nejlepší aktivity jsou aerobní, protože získáte kondici, snížíte nadváhu a psychicky se uvolníte.

Cardio trénink na doma

Určitě znáte běžecké stroje, stacionární kolo či podobné stroje. Tyto stroje se především používají pro rozehřátí těla před dalším cvičením. Aby aerobní cvičení bylo k něčemu a bylo opravdu intenzivní, je třeba vlastní tepovou frekvenci v rozmezí 60 až 75 % z maximální tepové frekvence. Měřte si tepovou frekvenci. Do cvičení je třeba zahrnout i lehké posilování, aby se plíce a srdce udržovaly v dobré kondici. Díky určitému posilování si zpevníte svaly, zrychlíte si metabolizmus a posílíte kosti. Vaše postava zeštíhlí a tuk se přemění ve svaly.

K tomuto posilování můžete použít míče, činky, pásy, nebo cokoliv jiného. Pokud jste ve cvičení za nováčky, měli byste se nejprve zeptat trenéra, nebo někoho, kdo by vám mohl poradit s čím začít.

Trénink máme, kam s nářadím?

Začnete-li uvažovat nad tím, že byste si pořídili nějaké to náčiní, musíte si rozmyslet, kam to všechno dáte. Proto si doma udělejte potřebný prostor, kde budete mít dostatek místa. Zde nejenže uložíte náčiní, ale rovněž zde také budete cvičit. Vždy je potřeba pečlivě rozmyslet nákup a nechat si například poradit i od odborníka. Rozhodně si nekupujte náčiní z televizních reklam. Jejich konstrukce nepatří mezi nejpevnější a jsou vyráběny z nekvalitních materiálů.

Trénink
Foto: Pixabay

Nezapomínejte ani na relaxaci

Mezi nejlepší relaxaci samozřejmě patří saunování, masážní vany či infrakabiny. Ne každý si může dovolit takovýto relax, proto si můžete pomoci osprchováním. Každopádně existují masážní podložky do vany.

Zdroje info: lifehacker.com, maidforyou.com

Náhledové foto: Unsplash