Aviváž neprovoní jen prádlo. Využijte jejího všestranného účinku doma i na chalupě

aviváž

Aviváž používáme při praní prádla. Dnes je v nabídce široký výběr. Můžeme volit mezi různými vůněmi, od květinové po exotické. Víte, že aviváž neslouží jen na provonění prádla? Prozradíme vám a zároveň i poradíme, jak efektivně můžete použít aviváž doma. K čemu všemu perfektně poslouží?

Provonění bytu, domu i chalupy

Aviváž v tomto směru zastoupí drahé osvěžovače. K tomu ji máte prakticky doma po ruce. Postačí vám sklenička, do které nalijete aviváž a vodu v poměru 1:1. Do skleničky vložte špejle a zhruba po ½ hodině špejle otočte tak, aby část nasáklá nebyla ponořená. V průběhu dne tento proces několikrát zopakujte. Vaše domácnost bude krásně provoněná. Lze použít kdekoli v interiéru i na toaletě.

Pokud máte chatu či chalupu, kde jste naposledy byli před delší dobou a nechcete, aby to tam bylo cítit zatuchlinou, pomůže aviváž. Stačí nalít cca 0,5 dcl aviváže do skleničky a postavit na stůl či jiné místo. Do půl hodiny neuvidíte, ale ucítíte velkou změnu.

Čistá koupelna i kuchyň

Ano, koupelna je místem, kde je aviváž nejvíce využita. Jenže neslouží jen při praní, ale také při úklidu. Stačí ji zředit s vodou v poměru 4:1, tj. 1 díl aviváže a 4 díly vody. Můžete ji nalít do rozprašovače. Poslouží při úklidu koupelny i kuchyně. Odmastí a zbaví šmouh i nevzhledných obtisků na skleněných či nerezových místech. Můžete umýt nábytek v koupelně, dlaždičky, sklo apod. Vše bude čisté, voňavě a krásně se lesknout. Rovněž můžete přidat aviváž do vody při vytírání podlahy.

hřebeny

Foto: Pixabay

Lesklá okna i čisté hřebeny a kartáče

Když budete v úklidu koupelny, tak využijte aviváž i pro umytí hřebenů a kartáčů. Jednoduše je umyjte v roztoku, tj. voda s aviváží. Případně je ještě vydrhněte kartáčkem.

Mytí oken je pro většinu spíše utrpením. Co si to trochu zpříjemnit? Při mytí oken místo klasického přípravku na leštění použijte aviváž. Jen ji více zřeďte, tj. ½ dcl na 2 l vody.

Efektivní čistič skvrn

Přestože moderní nábytek je opatřen odolným potahem, tak stejně některým nečistotám nelze předejít, jako jsou skvrny od kávy nebo džemu. Zde se můžete spolehnout na aviváž. V poměru 1:1 s vodou ji nalijte do rozprašovače a nastříkejte na postižené místo. Hadříkem opatrně přetírejte a nechte zaschnout.

Zdroj: prozeny.cz, primanapady.cz

Náhledové foto: Pixabay