Jaké jsou výhody elektronických zámků oproti těm mechanickým

hand

Digitalizace prostupuje prakticky do všech našich činností, od těch speciálních až po ty úplně běžné. Typickým příkladem takové běžné činnosti, která díky elektronice dostává úplně novou podobu, je zamykání a odemykání dveří. Čím dál tím častěji se totiž lidé rozhodují pro nahrazení klasického mechanického zámku zámkem elektronickým. Jaké to má výhody?

Podoby elektronických zámků

V případě elektronického zámku je tradiční mechanismus nahrazen elektronickým systémem, který na povel zamkne či odemkne dveře. Ovládat lze takový zámek různými způsoby. Velmi často jsou využívány čipy nebo čipové karty, populární jsou taky zámky reagující na zadání číselného kódu či kontrolu otisku prstu. Stále častěji se potom montují i zámky ovládané prostřednictvím mobilního telefonu. Jednotlivé způsoby ovládání zámku lze mezi sebou kombinovat a vytvořit systém který bude dokonale vyhovovat všem členům domácnosti, zaměstnancům firmy apod. Elektronické zámky nejsou totiž určeny pouze pro rodinné domy, nebo byty.

Elektronické zámky nejsou navíc vůbec náročné na montáž. Rozhodně se nemusíte bát nutnosti zásahu do elektrických rozvodů, elektronické zámky si vystačí s baterií, která je v nich umístěna.

smartphone

Foto: Pixabay

Proč zvolit právě elektronický zámek?

Hlavní důvod, proč si pořídit tento typ zámku tkví v tom, že nabízí celou řadu možností pro zvýšení komfortu i bezpečnosti. V první řadě je elektronický zámek možné programovat. To znamená, že určití lidé mohou mít přístup pouze v určitou dobu. Stejně tak jsou všechny průchody zaznamenávány a platí to i pro ty neúspěšné pokusy.

Velkou výhodou je potom snadné řešení ztráty čipu nebo karty. Zatímco klasický zámek je třeba celý vyměnit, v případě toho elektronického stačí zrušit přístup ztracenému čipu a zkrátka si naprogramovat jiný.

Zdroje informací: Autor, https://www.ceskestavby.cz/clanky/elektronicke-pristupove-systemy-bezpecne-a-pohodlne-odemykani-bez-klicu-31918.html

 

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.