3 tipy na tradiční střešní krytiny

Střešní krytina

Realizace střechy tradičně patří mezi nejvyšší výdaje při stavbě či rekonstrukci jakéhokoli objektu. Cena střechy se pohybuje v řádu několika stovek tisíc korun. Největší porci z této částky zaberou investice do střešní krytiny. Ta stojí nemalou částku. Popřemýšlet byste ale měli nejenom o ceně střešní krytiny, ale také o materiálu, z něhož je vyrobena. My se na tři nejznámější střešní krytiny podíváme mnohem podrobněji, přičemž upozorníme jak na klady, tak i zápory konkrétních variací.

Klasická pálená taška

Začneme asi nejtradičnější střešní krytinou, jež se používá již spousty let. Pálená taška je vynikající volbou hned z několika důvodů. Tím nejpádnějším je bezesporu fakt, že je lehká a dokáže skvěle odolávat nejrůznějším vlivům. Nevadí jí ani extrémní teploty, ani naopak silnější mrazy. Pořídit si pálené tašky lze s různými povrchovými úpravami. Hodně oblíbená je především glazura. Pozná se podle lesklého a zcela hladkého povrchu tašky. Vynikající je hlavně ve zvýšení rezistence vůči mechům a jiným porostům, jež se po čase začnou tradičně na střeše objevovat.

Betonová taška

Je o něco těžší než pálená, nicméně rozdíl je i v případě větších ploch stejně relativně zanedbatelný. Betonové tašky bývají o něco levnější než pálené a vyznačují se také vysokou pevností. K dispozici jsou také ve spoustě barev, tvarů a s mnohými povrchovými úpravami. Vybrat si tedy lze dle libosti.

Plechové alternativy

Současným trendem jsou plechové střešní krytiny. Ne, zapomeňte na natírání střech jako takových. Jedná se o naprosto skvělé prakticky bezúdržbové variace. Pokládání takovýchto střešních dílců není nijak extra náročné a zdlouhavé. Především u velkoformátového provedení jde o rychlou a velmi efektivní záležitost. A vzhled takovéto střechy? Naprosto jedinečný, jak se ostatně dá přesvědčit v mnoha lokalitách.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.