Prostěradlo

Pořízení kvalitního prostěradla: Na materiálu záleží

Krásné a pohodlné povlečení bere většina z nás jako jakousi samozřejmost. Ne vždy se ale podař nakoupit to, co potřebujete. Možná je situace dána tím, že se v problematice povlečení příliš nevyznáte. My se proto v následujících řádcích podíváme podrobněji na jednotlivé materiály, z nichž se povlečení šije. Stejně tak nezůstaneme dlužni ani spolehlivého výrobce a prodejce tohoto sortimentu, u něhož seženete spousty prostěradel včetně těch, jež mají atypické rozměry.

Nesmírně příjemná prostěradla jersey

Základem jersey prostěradel je 100% bavlna. Prostěradla se vyznačují několika skvělými vlastnostmi. Jsou maximálně hladká a vzdušná. Dotek s nimi je velmi příjemný. V létě tyto vlastnosti zcela jistě oceníte. Nejčastěji se tento typ prostěradel nakupuje k flanelovému či saténovému povlečení. Nejedná se ovšem o pravidlo. Vyplatí se volit modely mající gramáž alespoň 150g/m². Budete mít jistotu vysoké kvality a maximální výdrže prostěradel.

Prostěradlo

Zdroj obrázku: polasek-holesov.cz

Prostěradla z mikrovlákna pro minimální údržbu

Praní prostěradel pro vás představuje spíše otravnou činnost než cokoli jiného? Pak zvolte modely z mikrovlákna. Jsou totiž typické velmi snadnou údržbou. Po oprání schnou takřka expresně. Prostěradla z tohoto materiálu jsou optimální také pro alergiky, jejich maximální jemnost a výdrž zajistí gramáž 270g/m².

Kvalitní bavlna

Bavlna představuje tradiční materiál, který se vyznačuje naprostou pohodlnost, schopnost dokonale se přizpůsobit požadavkům konkrétního člověka, který na prostěradlech z tohoto materiálu odpočívá.

Froté prostěradla

U těchto prostěradel se vyplatí zaměřit na to, jestli je jejich součástí polyester nebo polyamid. Druhá alternativa je přitom mnohem lepší. Prostěradla se vyznačují maximální životností a stálobarevností.

Ať už se vám líbí jakákoli prostěradla, můžete si je vybrat z nabídky společnosti Polášek bytový textil, jež nabízí jak typizované modely, tak zcela atypickou výrobu na míru.

Zdroj náhledového obrázku: polasek-holesov.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *