Ubrus

Jak vybrat správný ubrus v několika krocích

Uvažujete o nákupu nějakého hezkého ubrusu? Proč ne? Vždyť trend nechat stůl jen tak bez ubrusu, aby vynikla jeho přirozená krása, už pomalu zase ustupuje. A není se čemu divit, jelikož ubrus dokáže konkrétní stolovací plochu nejen dokonale oživit. Je právě tím prostředníkem, který dokonale ochrání povrch před případnými nehodami. Pokud se na něj cokoli vylije, pak tekutinu do jisté míry absorbuje. Díky ubrusu nehrozí poškrábání povrchu od malých dětí, které rády používají vidličku a nůž poněkud jinak. Podle čeho takový ubrus vybrat a kde jo koupit? Nepřestávejte číst, obojí vám prozradíme v následujících řádcích.

Z jakého materiálu je ubrus vyroben?

Tuto otázku je třeba zodpovědět jako první. Nejčastěji se pochopitelně používá textil. Vypadá moc hezky, působí vzdušně a jen tak se neprotrhne. Určitě existují i plastové variace, které jsou mnohem odolnější vůči vlhkosti, nicméně z hlediska designu nejde o nic lákavého a útulného, co byste museli mít doma. To samé platí i o papírových ubrusech, jež se využívají spíše na velkých oslavách jako jednorázová záležitost.

Ubrus

Zdroj obrázku: polasek-holesov.cz

Rozměry ubrusu

V každém případě by měl konkrétní ubrus přesáhnout hrany stolu. Jde-li o ubrus pro formálnější akce, jeho přesahy by měly být větší. Optimálně se takovýto přesah pohybuje kolem 25 cm. U klasických stolů pro neformální posezení může být přesah minimální. Záleží pouze na estetickém ladění celku. To nabízí třeba slevy na 4home. Využít lze i slevy na Baumax.

Barvy a motivy v hlavních rolích

Jestliže potřebujete místnost spíše utlumit, postačí vám některý z tmavých ubrusů. Naopak pro zesvětlení prostoru se hodí bílá barva, případně jiné světlejší odstíny. Ostatně bílý ubrus skutečně představuje jakési univerzální řešení, které se líbí prakticky za jakýchkoli okolností v různě laděném interiéru. Zcela specifické jsou bezesporu ubrusy sváteční. Nejen je, ale i mnohé jiné typické i nestandardní seženete v nabídce společnosti Polášek bytový textil.

Zdroj náhledového obrázku: polasek-holesov.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *