Domácí dílna či pracovní kout se vejde i do malého bytu

Pokud nemáte možnost odnést si svou práci do samostatné místnosti, budete se muset spokojit s běžným pracovním koutem. I ten ale může být plnohodnotným prostorem pro všechny nezbytné činnosti, které v souvislosti se svou prací nebo hobby aktivitami potřebujete.

Když kout není kout…

Nu, přiznejme si, že umístit pracovní kout do kouta by bylo trochu nerozvážné. Denní světlo působí na naši psychiku přímo blahodárně a navíc ušetříte za osvětlení. Zároveň by ale takový pracovní kout měl stát mimo běžné průchozí trasy v bytě, aby vás od práce neustále někde nerušil.

S čím je třeba počítat

Ať už je váš prostor jakkoli malý, vždy se s ním dá popasovat, i když to občas bude učiněná designérská výzva. Jako první musíte umístit ty nejrozměrnější kousky nábytku, ať už jde o dílenský stůl nebo o ten běžný pracovní. Dobře měřte a nezapomeňte si nechat dost prostoru pro pohodlný pohyb se židlí.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

TIP: Pokud pracujete z domova jen pár hodin v týdnu, postačí vám klasický stůl, ale dlouhodobější činnost si bezpochyby žádá stůl ve tvaru písmene L (pokud vám to prostor dovolí), na který se pohodlně vejde vše od monitoru až po tiskárnu.

Pokud je to jen trochu možné, pořiďte si do své pracovny kancelářské křesílko, které je pohodlné a navíc vám šikovně podepře páteř, takže nebudete trpět bolestí zad. Ta správná podoba kancelářské židle by měla zahrnovat anatomicky tvarované opěradlo, polohovatelný sedák a samozřejmě dostatečně velké opěrky pro ruce. Kolečka a otočný mechanismus také nejsou na závadu, jen pozor na domácí mazlíčky.

Všechno musí nahoru

Zvažte, jestli pod svůj stůl pořídíte ještě kontejner na dokumenty nebo pojízdný vozík. Pokud by vám jen trochu překážely v pohodlném sezení, opatřete raději všechny stěny poličkami. Dílenské stoly pak mají jako příslušenství volitelné držáky na nářadí, které šetří místo a zároveň vám umožňují mít přehled o veškerém vybavení dílny.

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.