Víte, co je černý česnek a k čemu je dobrý?

černý česnek

Bílý česnek zná každý, ten černý je ale pro mnoho lidí novinkou. Přesto se ale vyplatí se o něm něco dozvědět. V čem je černý česnek zajímavý? A co je důležitější: v čem je tato zatím poněkud netypická varianta užitečná?

Co je černý česnek?

Černý česnek není žádnou speciální odrůdou, nicméně jej lze připravit z klasického bílého česneku. Pokud byste se do toho chtěli pustit, musíte nechat klasický česnek kvasit po dobu 3-4 týdnů při teplotě 60 stupňů Celsia. Proč byste to ale měli dělat?

Černý česnek se stejně jako bílý česnek používá při vaření. Nenajdete ho však v běžných obchodech. Ochutit s ním můžete běžné pokrmy jako je například pizza, nebo kuřecí maso. Příjemně nasládlá chuť stroužků příjemně doladí chuť i některých dalších pokrmů. Černý česnek obsahuje nejen potřebné vitamíny, ale také v něm najdete i minerální látky, které vaše tělo potřebuje.

černý česnek

Foto: Pixabay

Proč černý česnek konzumovat?

Díky chemickým reakcím, které při kvašení probíhají, ztratí česnek svojí typickou chuť, což je však spíše výhoda. Česnek je totiž poměrně chuťově agresivní, někteří lidé jej proto nemají rádi a dalším dokonce způsobuje zažívací problémy. Černý česnek tak může používat více lidí. A mají proto dobrý důvod.

Černý česnek si uchovává pozitivní vlastnosti a blahodárný vliv na naše zdraví. Je účinný při hypertenzi, i dalších kardiovaskulárních problémech, jejichž vzniku navíc pomáhá předcházet. Česnek má také antibiotické účinky a pomáhá posilovat imunitní systém.

Je tedy zřejmé, že důvodů pro konzumaci černého česneku je víc než dost. Vzhledem k tomu, že jeho příprava není úplně snadná, je lepší volbou si jej koupit. Nejedná se zatím o potravinu, která by byla k dostání v každém obchodě, sehnat jej ale lze. Vyplatí se to.

Zdroje informací: https://mujlife.cz/znate-cerny-cesnek-je-vysoce-ucinny-proti-vysokemu-cholesterolu-i-tlaku-tromboze-mrtvici-atd/

https://www.ireceptar.cz/zdravi/cerny-cesnek-zdravi-30000106.html

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.