Na záchodě se často plýtvá vodou. Úspora může být přitom jednoduchá

Toalete 1

Šetření vodou by nemělo být pouze o trendu a nejnovější módě, ale běžnou součástí života. Čísla říkají, že voda bude na naší planetě zanedlouho velmi vzácná, což bude mít mimořádně závažné důsledky. Bez vody není život. Zdánlivě jednoduchý tip týkající se splachování nám ušetří část peněz a pomůže šetřit vodou!

Celosvětový problém

V současné době může být situace týkající se nedostatku vody ve světě kolosálním problémem. Měnící se klima a stále rostoucí počet obyvatel krutě ovlivňují nedostatek vody v mnoha oblastech světa. Stále více lidí mluví o tom, že s vodou v každodenním životě co nejvíce šetří a každou kapku považují za prémii. Odhaduje se, že běžný člověk spotřebuje až 150 litrů vody denně.

Ne každý si uvědomuje, že jednoduchými změnami a zásahy může přispět k menší spotřebě této už tolik cenné potraviny. Využívejte myčku na nádobí pouze minimálně, nastavte kohoutek na nejmenší proud a využívejte raději sprchu než plnou vanu. Kromě toho se pokusíte o jeden známý trik, který sníží využití vody ve vaší domácnosti.

Správně splachujte

Vodu nevyužíváme pouze k úkonům jako je vaření, mytí nebo koupání, ale navíc k návštěvě záchodu. Pro každého, kdo se snaží najít inteligentní opatření ke snížení spotřeby, představujeme triviální opatření. Tímto způsobem se nejenže budete podílet na záchraně Země, ale také ušetříte spoustu peněz. Jediné, co musíte udělat, je zavést na nádobě dvojí splachovací tlačítko s větším a menším tlačítkem namísto jednoho obrovského.

Toaleta 2
Foto: Pixabay

Nemusíte tak neustále splachovat největším množstvím vody. Menší tlačítko je obezřetnější a jeho běžné používání může výrazně ovlivnit vaši peněženku. Toto již mnohdy známé řešení je založeno na správném tlaku vody. Čím vyšší je její hladina, tím lépe. Tato skutečnost je opravdu velmi triviální, a přesto dokáže vykonat mnohé. Tuto strategii si můžete ověřit také v praxi na čerpacích stanicích, v obchodních domech, a na dalších místech, kde se tato „tlačítka“ běžně instalují.

Zdroje info: familyhandyman.com, lifehacker.com

Náhledové foto: Pixabay