Váháte, zda koupit venkovní markýzy? Vyplatí se

Markýza

Připravte se na další dny plné denního slunce. Pořiďte si stínítko na terasu nebo převis a vychutnejte si letní dny bez omezení. Markýza ovšem neposkytuje jen stín, ale také bezpečí před deštěm při venkovním posezení, ale také pomůže snížit koncentraci slunečních paprsků procházejících okny. Na trhu můžete najít nabídku 3 druhů markýz. Budete si tak moci vybrat přesně takový model, který nejlépe splní všechny vaše představy a předpoklady.

Elegantní otevřené řešení – kombinace přímočarosti a kvality

Přímočarost a kvalita zpracování a přiměřenost jsou charakteristické znaky otevřených markýz, které jsou ideální úpravou pro zastínění teras, venkovních posezení stravovacích zařízení nebo obchodů. Otevřené modely mají systém navinutý na hřídeli, kterou lze zajistit stříškou. Vysouvání markýzy je dáno vysunutými rameny. Obvykle se jedná o nejpoužívanější druh stínění. Budete si moci vybrat ze široké škály barev, stylistických uspořádání a typů materiálů, s ručním nebo elektrickým ovládáním.

Markýza 2
Foto: Pngegg

Řešení, které umožní prodloužit životnost markýz

Pokud hledáte řešení s extrémně dlouhou životností, je pro vás ideální kazetové stínidlo se stylovým boxem, do kterého budete moci kdykoli uložit srolovanou látku a ramena. Tímto způsobem zůstane markýza bezpečně zajištěna před deštěm a větrem. Oproti běžným otevřeným stínidlům mohou kazetová stínidla spolehlivě zabezpečit materiál před poškozením a tím prodloužit její životnost. Typicky proto jsou kazetová stínění nejznámějším způsobem zastínění verand a venkovních posezení.

Markýzy s bočním stíněním

Jak vytvořit posezení na terase, aby bylo co nejvíce pohodlné? Boční stínidla vás na terase nebo podobném místě ochrání před nežádoucím bočním větrem, večerním sluncem nebo zvědavými pohledy sousedů. Skládají se z clon s látkou, které jsou připevněny k vnější straně domu. Ty se ovládají madlem. Po vytažení nahoru se připevní ke zdi nebo ke speciálnímu stojanu. Velkou výhodou je, že si můžete pořídit boční stínicí prvky nejen jako boční stínění pergoly, ale navíc slouží jako samostatná clona.

Zdroje info: lifehacker.com, bestlifeonline.com

Náhledové foto: pngegg