Usadili se vám na půdě netopýři? Takto se jich zbavíte

Nikdo nemá dobrý pocit, pokud se mu pod střechou usídlí nevítaná zvířátka. Obzvláště netopýří škrábání umí pěkně potrápit. Obzvláště u netopýrů je potřeba jednat rychle, než napáchají více škod či přizvou další parťáky. Vzhledem k tomu, že jsou chráněni, k jejich odstranění je třeba použít jiných zbraní, než je vzduchovka. Jak proti nim bojovat?

Odpuzovače

Jedním z nejjednodušších způsobů je pořízení odpuzovače. Právě ten umí být v boji proti nezvaným návštěvníkům velmi účinný. Kuželové nebo trubkové zařízení zakrývá únikový otvor, a jednoduše tak vytváří jednosměrku pro netopýry, kterou mohou opustit Váš domov. Ne vždy je však snadné zjistit, kudy se dostávají dovnitř. Pokud tomu tak je, zkuste nainstalovat netopýří alarm, který vydává zvuk, který je pro ně nepříjemný.

Utěsněte otvory

Jakmile si budete jisti, že netopýři opustili budovu, je čas utěsnit všechny díry nebo praskliny. Nezapomeňte, že netopýři se vejdou do velmi úzkých mezer, proto je důkladně utěsněte kaučukem.

Foto: Pixabay

Ukliďte nepořádek

Než se pokusíte o jejich vypuzení, nejprve nasaďte bezpečnostní vybavení. Potřebujete ochranné rukavice, masku a oblečení, které se snadno čistí nebo které je již na vyhození. Nejprve navlhčete trus, abyste se ujistili, že se spóry nedostanou do vzduchu, poté jej smeťte na hromadu a přendejte do plastového sáčku. Oblast pečlivě vydezinfikujte, zlikvidujte poškozenou izolaci a vyměňte poškozené dřevo.

Profesionál nad zlato

Pokud tento proces zní jako více, než jste ochotni udělat, nebo bojujete s celou kolonií netopýrů, využijte služeb profesionála. Vypuzení netopýrů není snadný proces a stejně jako u všech problémů se škůdci, i zde je práce odborníka nad zlato.

Nejde jen o záškodníky

Než začnete s netopýry bojovat, zvažte, zda by pro Vás nebyla jejich přítomnost alespoň na chvilku snesitelná. Za poskytnutý přístřešek se Vám mohou odvděčit lovením hmyzu, kterého pouze jeden jedinec za noc zhltne až 3000ks. Netopýří trus je také skvělým a výživným hnojivem, které lze smíchat se zeminou.

Zdroj: https://sousednetopyr.cz/nasli-jste-netopyra/, https://strakonicky.denik.cz/ctenar-reporter/nastava-cas-zbloudilych-netopyru-zavrete-okna-20220806.html

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.