Skvělá vychytávka na čištění dřezu: Čistěte jej moukou

mouka

V době před Vánoci se v kuchyni téměř nezastavíte. Pečení cukroví a příprava vánočních dobroty dá zabrat i těm nejzkušenějším kuchařům. Ale s přípravami sváteční tabule je často spojená i potřeba čisté kuchyně. Například ve dřezu, kde probíhá příprava surovin k dalšímu zpracování i mytí znečištěného nádobí, je potřeba udržet v maximální míře čistotu a hygienu. Dřez by měl být nejen čistý na svém povrchu, ale měl by také zůstat bez zbytků potravin nebo slupek z ovoce či zeleniny. Žádná správná hospodyňka by se neměla nechat zahanbit zašlým dřezem.

Čistý dřez nejen na svátky

Dřez by měl být tedy nejen hygienicky nezávadný, ale měl by svítit čistotou. Jak toho dosáhnout? Právě proto je důležitá jeho častá údržba. Dřez, který používáme denně by se měl po každém vaření nejen umýt, ale také vytřít do sucha. Zaschlé kapky, které se na něm usadí, způsobují nánosy vodního kamene, který vytvoří časem nevzhledný, šedivý povrch, který nelze jen tak odstranit. To všechno jistě víte, jak do toho ale zapadá hladká mouka?

Na pomoc při čištění dřezu si vezměte obyčejnou hladkou mouku. Nevěřili byste, jaké zázraky umí udělat. Zprvu vypláchněte dřez vařící vodou a zbavte ho zbytků potravin. Potom přijde řada na ní.

dřez

Foto: Pixabay

Čištění dřezu moukou

Na čištění vám postačí jeden hrnek hladké mouky, který můžete vysypat rovnoměrně do dřezu. Pomocí abrazivní houbičky vyčistěte dřez po celém jeho povrchu a nezapomeňte ani na boční stěny dřezu. Hladká mouka funguje jako čistící písek.

Po důkladném čištění stáhněte zbytky mouky do papírové utěrky a vyhoďte ji do odpadkového koše. Dejte pozor na zbytky mouky ve dřezu, mohly by snadno ucpat odtok vody. Použít při čištění dřezu můžete i polohrubou nebo hrubou mouku. Pro ještě větší účinnost přidejte do mouky ještě jedlou sodu. Úplně nakonec postačí dřez opláchnout horkou vodou, vytřít do sucha a je hotovo.

Zdroje informací: https://www.ireceptar.cz/domov-a-bydleni/mouka-jedla-soda-drez-cisteni-30001129.html

https://www.plnezdravi.cz/vite-proc-se-ma-sypat-mouka-do-drezu/

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.