Naučte se používat folii tak, abyste na všem ušetřili

Potravinová fólie

Téměř každý může v domácnosti mít potravinovou fólii. Ať už ji využíváte k balení svačin, balení tašek k příležitostnému létání nebo k jiným účelům. Pořizovací cena fólie není nijak vysoká a její využití je široké. Níže uvádíme několik případů, jak lze potravinovou fólii využít.

Použití potravinové fólie

Izolace

Rostoucí cena plynu a energie nutí většinu rodinných jednotek k šetření a snížení jejich využívání. I potravinářské fólie může přispět k malé úspoře. V případě, že jste před nástupem zimy neměli čas vyřešit vadná okna a neotvíráte je často, vtěsnejte do otvorů potravinovou fólii. Průvan z oken není dobrý, takže v případě, že se mu budete moci vyhnout a udržet si v domácnosti více tepla, stojí to za pokus.

Přeprava květin

Pokud si zakoupíte nové květiny v obchodě a víte, že vás čeká delší cesta, využijete opět potravinovou fólii. Pakliže vám prodavač květin nedal květiny v lahvičkách s vodou, budete muset improvizovat. Namočte kus látky nebo kapesníku do vody. Využijte ho k zabalení stonků květů a poté je obalte fólií, které déle udrží vlhkost.

Udržujte přírodní produkt nový

Přinesli jste si z obchodu banány a do druhého dne zhnědly? Zkuste je zabalit do fólie a uvidíte, že zůstanou déle nové.

Čerstvé ovoce
Foto: Pixabay

Odolnost proti rozlití

Pokud cestujete a do tašky si přibalíte čisticí prostředek a kondicionér, hrozí, že se během přepravy rozlijí. Lahvičky vložte předem do plastového obalu a zavážete je nebo využijete uzavíratelný obal, jinak můžete využít fólii. Po odšroubování uzávěru v podstatě zakryjte otvor vrstvou fólie a poté uzávěr nasadíte.

Zabalení zavazadel

nepotřebujete utrácet peníze za zajištění zavazadel na terminálu letiště? I zde budete moci využít trik s fólií. Zabalení zavazadla vám zabere více času než v případě, že by bylo balené na terminálu letiště, ale rozhodně neutratíte tolik peněz.

Zavazadla
Foto: Pixabay

Barva, která nezaschla na štětci

Malujete a nechcete si umýt štětec? V případě, že budete v malování pokračovat i následující den, nemusíte štětec vůbec umývat, aby v něm barva nezasychala. Poctivě zabalte štětec do fólie, aby se vytvořil hermeticky uzavřený uzávěr. Tímto způsobem barva nevyschne a vy budete malovat ještě jednou druhý den po rozbalení. V žádném případě takto neskladujte štětce déle než jeden den.

Zdroje info: lifehacker.com, idnes.cz

Náhledové foto: Pixabay