Praktické rady, jak zvládnout jarní úklid rychle a efektivně

Po zimě se příroda pomalu probouzí a stejně tak se probouzí i domácnost, kde je najednou potřeba uspořádat jednotlivé věci a především se pustit do pravidelného jarního úklidu. Ten by měl být opravdu důkladný včetně mytí oken a přerovnání jednotlivých skříní. Jak si takový úkol usnadnit a co udělat proto, aby bylo vaše uklízení rychlé a efektivní? To se dozvíte v tomto článku.

Připravte si plán a pořiďte si vhodné čisticí prostředky

Někdo má pravidelný jarní úklid v oblibě, ale pro většinu lidí se jedná spíše o nutné zlo, které je potřeba nějakým způsobem přeprat a dobrat se výsledku. Aby to bylo lépe zvládnutelné a šlo o plán s jasnými body, vytvořte si přehled jednotlivých bodů, které chcete splnit. Výsledkem bude takový To Do list, kde budou rozepsané jednotlivé části úklidu. Aby vám to šlo dobře od ruky, budete potřebovat také správné čisticí prostředky. S jejich pomocí dosáhnete hygienicky čistého domova pro vytvoření ideálních podmínek na přivítání jara.

Postupujte po jednotlivých místnostech

Není nic horšího, než začít uklízet všechno najednou. Budete tak mít pocit, že je to nekonečné a snadno sklouznete k tomu, že některé fáze úklidu raději přeskočíte. Raději si tak vytvořte plán, že začnete v jedné místnosti, kterou důkladně uklidíte a následně se přesunete na další. Úklid bude více efektivní a bez problémů ho můžete rozdělit do několika dní, aby to nebylo tolik vyčerpávající.

Foto: Pixabay

Při úklidu nezapomeňte i na třídění věcí

Aby byl úklid co nejvíc znát, spojte ho také s tříděním jednotlivých věcí. Projděte skříně a vyhoďte nepotřebné zbytečnosti. U oblečení můžete nenošené kousky prodat nebo věnovat na charitu. Uvidíte, že tím pořádku ve skříních jenom prospějete. Během třídění navíc můžete narazit i některé novější nebo dobré věci, které můžete prodat na internetu. Ušetříte si prostor a ještě k tomu vyděláte nějakou korunu navíc.

Zdroj: https://www.sylvane.com/blog/spring-cleaning-tips-and-checklist/

Náhledové foto: Pixabay