Papriky dokáží uzrát dvakrát rychleji. Stačí jim věnovat pár minut

Krájení papriky

Jste nadšený pěstitel, nebo jen sníte o tom, že budete mít vlastní zahradu a solidní, s láskou vypěstované ovoce a zeleninu? Ať tak či onak, máme pro vás několik tipů, jak vytvořit úrodu překrásných paprik, které budou naprosto dokonalé.

Sázejte je na teplé a slunné místo

Možná si vzpomenete, že před několika lety se paprikám dařilo ve skleníku. Nicméně, jak se náš národ stává národem s teplejším letním klimatem, budete moci v současné době pěstovat chutné papriky venku v pěstírně nebo dokonce v květináčích na převisu. Obvykle proto, že papriky jsou teplomilné rostliny a v horku se jim dobře daří.

Dbejte na zálivku

Papriky vyžadují kromě slunce a tepla také běžnou zálivku. Zejména v horkých dnech by se měly zalévat každý den — v ideálním případě ráno, ještě, než se teplota vystupňuje. Přesto dbejte na to, aby půda kolem paprik nebyla příliš vlhká — mohla by se v ní vyskytovat plíseň nebo jiné choroby.

Paprika ve vodě
Foto: Pixabay

Neopomíjejte péči

Pokud potřebujete kvalitní papriky, měli byste jim dopřát hojnou péči. Každý den se projděte mezi svými plodinami. Zjistěte, zda nepotřebují prořezat, jestli některé z nich netrpí suchem nebo jestli je nenapadli nějací paraziti. Čím dříve zjistíte problém, tím dříve přijmete opatření a pokusíte se plodiny ušetřit. Při prořezávání paprik vybírejte lístky, které jsou nad zemí, protože právě ony jsou náchylné k napadení houbami a parazity, a poté rostliny seřízněte od svrchu, aby nerostly tak do výšky. To může způsobit, že se papriky budou častěji vyvíjet do stran.

Použití běžného hnojiva

Když se plody vyvinuly, je čas k rostlině přihodit trochu hnojiva. Pro případ, že na záhon přidáte banánové slupky, budou schopny se průběžně rozkládat a uvolňovat do půdy látky, které budou paprice prospívat. Další alternativou je využití hnojiva z dřevěného popela. Budete ho moci buď nasypat do záhonu, nebo rozložit hrst polévkových lžic do vody na zálivku a zalévat s ní v průběhu pravidelné zálivky.

Zdroje info: zahradkar.cz, pestujeme.cz

Náhledové foto: Pixabay