Opravdu využíváte všechny hrnce? Kolik jich v běžné kuchyni běžně potřebujeme

Hrnce

Pokud nemáte zrovna štěstí na opravdu velkou kuchyni s nadprůměrně velkými úložnými prostorami, pravděpodobně jste už nejednou lamentovali nad tím, že poskládat všechno nádobí na poličky a do skříní je často úkol srovnatelný se skládáním puzzle. Možná je to ale spíš tím, že – stejně jako většina lidí – máte nádobí prostě zbytečně moc.

Nádobí a počet strávníků

Často si to ani neuvědomujeme, ale v kuchyni máme mnohdy zbytečně velké množství nádobí, které ve skutečnosti ani nevyužijeme. Několik hrnců navrstvených na sebe zabírá potom hodně místa a šuplík nebo skříňka jsou hned plné. Objektivně je samozřejmě potřeba vycházet z počtu strávníků, pro které doma vaříme.

Pokud máme početnější rodinu, je ideální pořídit si celou sadu hrnců s poklicemi. Sada hrnců se ale nemusí vždy nutně skládat ze šesti či více hrnců. Máte-li doma ještě další pomocníky, jako je například gril nebo pomalý hrnec, opravdu není nutné mít do komínku vyskládané hrnce až po strop.

Hrnec

Foto: Pixabay

Zkuste hrnce probrat

Nejmenší hrnec, který využijete především na ohřev mléka, můžete využít i na další činnost, například i na přípravu dezertních pudinků apod. Pokud máte doma pro tyto činnosti dva jen trochu se lišící hrnce, vyberte ten, který zvládne obě činnost. Toho druhého se potom zbavte.

Váš největší hrnec by měl pobrat zeleninu i maso na vaření silného vývaru. Ve středním hrnci pak můžete připravit brambory, či jiné přílohy. Pro mnoho domácností tato sestava ve skutečnosti postačuje. Záleží vždy na tom co rádi a často vaříte, pokud si ale k těmto třem hrncům ponecháte ještě jeden jako zálohu, je pravděpodobné, že to bude stačit. Koneckonců, i varná deska má nejčastěji čtyři hořáky.

Rozhodně by také ve vaší výbavě neměla chybět jedna pánev, na které lze přichystat spousta zajímavých receptů od řízků po palačinky nebo lívance k snídani. A stejně tak jako auta patří do své garáže, měly by mít i váš hrnec s poklicí i pánev v kuchyni svoje pevné místo. Vaše kuchyňská linka tak bude navíc přehledná a vaření pro vás bude radost.

Zdroje informací: https://www.ireceptar.cz/domov-a-bydleni/kolik-hrncu-potrebujeme-30000615.html

https://blog.zjednoduseno.cz/minimalismus-v-kuchyni-kolik-nadobi-potrebujeme/

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.