Netradiční využití zubní pasty v domácnosti. Budete mile překvapeni

zubní pasta

Zubní pasta se nachází v každé domácnosti. Kromě použití na čištění zubů má daleko širší využití. Však není nad věci, které má každý po ruce a dokáží pomoc, když je třeba. V jakých situacích se můžete spolehnout na zubní pastu? Prozradíme vám, jak a k čemu ji doma můžete použít. Je ocenitelným pomocníkem.

Efektivní přípravek na opar

Trpíte na opary a už jste vyzkoušeli všechny možné mastičky a náplasti? Nebo se vám naopak za ně nechce utrácet? Zkrátka, místo toho naneste na opar zubní pastu. Svým účinkem opar vysuší a pomáhá také k rychlejšímu hojení. K tomu ji máte vždy po ruce. Stejně tak zubní pasta poslouží i na akné.

Pomoc na modřiny

Znáte to, vždy se stane něco zrovna v tu nejméně vhodnou dobu či příležitost. Udělala se vám modřina na viditelném místě a vy si tak nebudete moci vzít oblíbené šaty či top? Potřebujete se zbavit nevzhledných modřin a otoků? Pomůže vám fluoridová zubní pasta, kterou použijte přímo na modřinu a zakryjte gázou přes noc. Ráno pak jen opláchněte. Místo modřiny bude místo vybledlé nebo modřina zmizí úplně.

Cesta ke krásným nehtům

Chcete mít krásné lesklé nehty, ale nechce se vám je lakovat? Jak získat pěkný vzhled i bez laku? Vyleštěte své nehty zubní pastou. Můžete to udělat pomocí staršího zubního kartáčku nebo odličovacím tamponem. A pokud patříte mezi kuřáky, tak vás potěší, že zubní pasta nehty i částečně vybělí od případného zažloutnutí.

pasta

Foto: Pixabay

Pro lesk šperků

Už se vaše šperky tolik nelesknou, jako když byly nové? Zdají se dokonce začernalé? Stačí použít zubní pastu a pomocí zubního kartáčku vyleštit. Pokud nemáte starší či nepoužívaný zubní kartáček, tak můžete použít odličovací tampon či nějaký starší hadřík. Čištění provádějte jemnými krouživými pohyby a v samém závěru pak opláchněte vodou. Pasta na zuby v tomto směru dokáže navrátit lesk i stříbrným lžičkám a nerezovému povrchu.

Čistič gumových podrážek a světel u aut

Kdo by nemiloval klasiku v podobě plátěných tenisek. Dobře ale víte, jak se do gumové podrážky špína ráda a dobře zažírá. V tomto směru opět pomůže obyčejná zubní pasta. Stačí nanést na gumovou podrážku a opět za pomoci starého zubního kartáčku krouživými pohyby důkladně vyčistit. Výsledek vás mile překvapí.

Stejným způsobem, tj. za pomoci zubní pasty a starého kartáčku vyčistíte světla u aut. Jen pak na závěr vezměte měkký hadřík a odstraňte s ním zbytky pasty a důkladně vyleštěte. Vaše světla u auta se budou blýskat jako nová.

Zdroj: prozeny.cz, hobby.magazinplus.cz

Náhledové foto: Pixabay