Netradiční využití aviváže v domácnosti

Aviváž se běžně používá pro ovonění čerstvě vypraného prádla. Tím však její využití rozhodně nekončí. Podívejte se, k čemu všemu můžete v domácnosti využít aviváž a jistě si některý z tipů zamilujete i pro pravidelné používání.

Voňavý čisticí prostředek na hladké povrchy

Víte, kde může aviváž skvěle fungovat? Jako univerzální čisticí prostředek na hladké povrchy. Stačí smíchat jednu odměrku aviváže a čtyři odměrky vody a vznikne vám přípravek, se kterým hravě očistíte například vodovodní baterie, odklady, ale třeba i zrcadla a další hladké povrchy. Kromě krásného výsledného lesku si takto poradíte i s mastnotou. Aviváž může posloužit i jako nouzový prostředek na vytírání podlahy, protože pomáhá odstranit mastné fleky a ještě zanechá příjemně svěží vůni.

Skvrny na čalounění

Mezi další poměrně náročné disciplíny v rámci čištění rozhodně patří například skvrny na čalounění. I tady ale může pomoci aviváž. Potahy na židlích, sedačkách a podobně navíc budou po takovém ošetření nejenom čisté na pohled, ale i s příjemnou svěží vůní podle konkrétního vybraného druhu aviváže. Připravte si aviváž, kterou nařeďte stejným dílem vody a to celé umístěte do rozprašovače pro snadné nanášení na postižené místo. Následně používejte na fleky na čalounění, ale i pro oživení příjemné vůně.

Foto: Pixabay

Odstranění nálepek ze sklenic

Roztok s aviváží je výborným prostředkem, jak se zbavit nálepek a etiket z nejrůznějších sklenic. Pro minimum práce si připravte nádobu, kde naředíte vodu s aviváží a necháte několik hodin působit. Následně půjdou samolepky velmi jednoduše dolů. Takto to přitom může fungovat i při odstranění připálených skvrn a zašlých zbytků na některém nádobí.

Odstranění tapet

Roztok jednoho dílu aviváže a jednoho dílu vody může výborně pomoci i na odstranění tapet. Roztok si dopředu připravte do rozprašovače a následně nastříkejte na tapety, nechte chvíli působit a potom by jejich odstranění neměl být takový problém.

Zdroj: https://www.drogeo.cz/blog/7-tipu-jak-pouzit-avivaz-v-domacnosti/ a https://www.kupi.cz/magazin/clanek/3228-jak-v-domacnosti-vyuzit-avivaz

Náhledové foto: Pixabay