Několik chytrých tipů pro snadné oloupání česneku

česnek

Česnek je v našich kuchyních nepostradatelnou ingrediencí. Jeho použití je nesmírně široké a v neposlední řadě také poměrně snadné. Na začátku jeho použití při přípravě pokrmů je vždy jeho oloupání. I taková zdánlivá trivialita ale může člověka občas pěkně potrápit. Naštěstí ale existují některé triky, které tuto činnost člověku usnadní.

Česnek: zázrak v kuchyni

Česnek, který je známý nejen svou aromatickou vůní, ale také se svými blahodárnými účinky na lidské zdraví, patřil mezi oblíbené ingredience již našich babiček. Je doslova klenotem české kuchyně.

Česnek je již odpradávna považován za přírodní antibiotikum, které má nejen antibakteriální, ale také antiseptické účinky. Bojuje jak proti bakteriím, tak zároveň proti plísním. Využívá se v kuchyni kde se dá, a hodí se do nepřeberného množství různých receptů, od polévek po různé pomazánky, nebo jako ochucovalo řady omáček.

česnek

Foto: Pixabay

Loupání česneku

Chuť, obsah zdraví prospěšných látek ani vůně česneku by se neměly při vaření ztrácet. Proto bude vždy záležet mimo jiné i na tom, jak česnek rychle zpracujete. Oloupat jednotlivé stroužky česneku není vždy snadné. V době, kdy jde slupka z povrchu jednotlivých stroužků česneku hůře odstranit, je tak dobré ponořit jednotlivé stroužky na pár vteřin do vroucí vody. Po té slupka sklouzne z povrchu dolů velmi hravě.

U větších stroužků česneku můžete potom poválet česnek mezi dlaní a pracovní deskou. Pozvolným třením a mírným tlakem se slupka z česneku taktéž lépe uvolní. Také tlakem ploché části nože lze slupku uvolnit a snadněji odstranit. Pokud ale slupka na povrchu stále pevně drží, je možné také dát česnek na pár vteřin do mikrovlnné trouby. Po patnácti až dvaceti vteřinách lze slupku snadno odstranit i bez pomoci nože a ostrých předmětů.

Stejně tak můžete česnek i hermeticky uzavřít do kovové, nebo plastové nádoby. Třepáním taktéž docílíte snadnějšího oddělení slupky od česneku.

Zdroje informací: https://www.recepty.cz/rady-a-tipy/jak-snadno-oloupat-cesnek

 https://napady-navody.cz/jak-rychle-oloupat-cesnek-vyzkousejte-jednoduchy-trik

 Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.