Nápaditá vánoční výzdoba pro každou kuchyni

Ať už bydlíte v jakémkoli stylu, my víme, jaké jsou trendy ve vánoční výzdobě. Zkrášlení se nevyhne ani nejvytíženější místnost každého domova – kuchyně. Abychom vám zdobení v duchu Vánoc usnadnili, přinášíme tipy pro různé koncepce kuchyní. Najděte si ty správné triky – a vychutnejte si kouzlo letošních Vánoc.

Síla retro stylu

Pokud milujete kouzlo starého a vaše kuchyně tomu odpovídá, pak můžete volit vánoční výzdobu kuchyně ve vintage stylu. Vyhněte se moderním světýlkům a ozdobám. Pokud chcete retro kuchyni rozzářit, vsaďte letos na metalické dekorační mísy a doplňky. S měděnými, bronzovými nebo zlatými doplňky bude mít vaše kuchyň nesmírné kouzlo a svátečního ducha. Namísto LED světýlek volte hřejivější harmonické svíce. Co se týká samotných tradičních ozdob, vybírejte spíše jednoduché a přírodní věnce ve stylu vašich babiček.

TIP: Nezapomeňte na příjemnou vůni sušených plátků pomerančů, skořice a hřebíčku. Vytvořte kompozici v kombinaci s metalickým nádobím, větvičkami a šiškami. Světlo svíček už jen podtrhne vyznění vaší krásné vánoční kuchyně.

Kouzlo minimalismu

Milovníci minimalismu dobře ví, že se jim dobře bydlí v čistém a strohém stylu, kde rozhodně nepřevládají dekorace a jiné lapače prachu. Designovou čistotu můžete zachovat, a přesto lze kuchyni jemně dekorovat pro docílení příjemné minimalistické vánoční atmosféry. V případě jednoduché moderní kuchyně však platí heslo, že méně je více. Vyberte si tedy pouze dva nebo tři detaily, kterými osvěžíte kuchyni pro tuto sezónu, abyste zbytečně nerozbili její styl. V takovém případě můžete sáhnout právě po minimalistických dekoracích, jako jsou jednoduché světelné řetězy, skromné vánoční ozdoby nebo tématické rostliny v květinových obalech v barvě kuchyně. Nemusíte zkrátka zdobit, stačí naznačit vánoční náladu.

TIP: Váza s větvičkami nebo hřejivá světýlka prohřejí i minimalistickou místnost kouzlem Vánoc. Nemusíte dekorovat každý kout kuchyně, stačí vsadit na své pocity a vybrat si styl, který sedne vám i této části vašeho domova.

Rustikální styl s dotekem Vánoc

K rustikální kuchyni se hodí útulná a převážně přírodní výzdoba. Rozhodně nic nezkazíte přírodními materiály, svazky větviček, příjemnými osvětlením a vánoční vůní. Pokud máte čas a chuť, můžete se sami pustit do výroby vánočních doplňků. Rozhodně se nespletete ani s oblíbenými lucernami na svíčky, s ozdobnými řetězy na oknech a dřevěným svátečním nádobím v podobě dekoračních mís. Ty snesou zdobení šiškami, jehličím, sušeným ovocem – zkrátka tím, co vám přijde pod ruku. Přidejte svíčky a středobod svátečního stolu potěší na pohled i několik týdnů do Vánoc.

TIP: Udělejte z vaší rustikální kuchyně místo ke scházení celé rodiny. Přidejte zdobné kožešinky, hřejivé plédy a svíčky spolu s aromaterapeutickou lampou a vychutnávejte si společné chvíle nejen o Vánocích – ale po celou zimu.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *