Chytrá domácnost

Inteligentní domácnost: Už jste si ji doma pořídili?

Chytré bydlení, to je více bezpečí, pohodlí i úspor. V chytré domácnosti můžete snadno ovládat spotřebiče, vytápění, osvětlení a další příslušenství jedním dotykem na tabletu nebo mobilu. Kouzlo spočívá v propojení veškerých spotřebičů v domě do jednoho systému.

S chytrým bydlením už žádný stres

Taky někdy děláte více věcí najednou nebo jste často na cestách? Normálně by vám z toho asi šla hlava kolem, kdybyste měli zároveň prát, vysávat a ještě vařit večeři pro ostatní.  Běhali byste z jedné místnosti do druhé a snažili se všechno stihnout.  V chytré domácnosti díky propojení spotřebičů, už běhat nemusíte. Navíc pokud nejste doma, můžete spotřebiče na dálku kontrolovat i ovládat. Jestliže jste např. zapomněli zapnout pračku, díky aplikaci ji jednoduše spustíte i mimo domov.

Informace o všem a o všech

Na tabletu, telefonu nebo počítači se vám budou zobrazovat informace o provozním režimu jednotlivých spotřebičů nebo třeba o tom, jestli jste nenechali otevřené dvířka od lednice. Celé ovládání, spuštění a vypnutí programu umožňuje mobilní aplikace. Kromě běžných spotřebičů, jako jsou pračky, sušičky, se to týká i kávovarů, myček nebo třeba vinoték. Pro ještě lepší přehled o všech spotřebičích se využívá displej některého ze spotřebičů, nejčastěji trouby.  Na displeji trouby tak můžete vidět i funkce ostatních spotřebičů a dozvědět se, že pračka dopere za pár minut.

Robotické vysavače

V chytré domácnosti jsou robotické vysavače samostatnou kapitolu. Systém  inteligentní navigace se postará o to, aby bylo všude dokonale čisto a vy jste se nemuseli vůbec přičinit.  Dokonce se nemusíte s přístrojem ani potkat, úplně postačí, když ho naprogramujete např. cestou z práce. Vy se potom vrátíte rovnou do uklizeného bytu. Aby váš přehled byl, co nejdokonalejší, můžete si pořídit i kamery, díky kterým se ujistíte, že se doma nic neděje a vy se můžete dále věnovat práci nebo přátelům na skleničce.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *