Jak vyčistit a odstranit připáleniny na žehličce? S těmito pomocníky to lze snadno

iron

Problém, který zná snad každý. Pokud se vám holt stalo, že plocha na žehličce je tak silně připálená, že to nemůžete ničím odstranit, tak vám prozradíme osvědčené triky, které fungují. I velmi znečištěnou a jakkoli připálenou spodní plochu žehličky lze vyčistit. Jak na to?

Odstranění hnědých skvrn na žehličce

Typické hnědé stopy na žehličce můžou samozřejmě zašpinit oblečení při žehlení. Je tak nutné plochu žehličky vyčistit. Pomůže vám bílý ocet. Namočte hadřík v bílém octu a jemně s tím vyčistěte spálenou plochu, dokud hnědé skvrny zcela nezmizí. Na závěr přetřete plochu vlhkým hadříkem.

Pokud výsledek není takový, jak jste si představovali, tak rozpusťte hrubou sůl v teplém bílém octu, promíchejte a v roztoku namočte hadřík z mikrovlákna a opět tím vyčistěte plochu žehličky. Nakonec opět přetřete čistým navlhčeným hadříkem.

Pomoc pro žehličky s nepřilnavým povrchem

Řešení pro žehličky s nepřilnavou plochou. Zde postačí 2 kapky saponátu rozředit v misce s vlažnou vodou. Do roztoku namočte hadřík či utěrku z mikrovlákna a otřete plochu žehličky. Potom jen vysušte suchým hadříkem.

Zbavení připálených ploch bez námahy

Spolehnout se můžete na peroxid vodíku, který dokáže odstranit i velmi silné připáleniny, a to zcela bez námahy. Stačí s ním pomocí navlhčeného vatového tamponu přetřít připáleniny, dokud nezmizí.

žehlička

Foto: Pixabay

Pomoc nabízí citronová šťáva s jedlou sodou

Kombinace citronové šťávy s jedlou sodou je osvědčenou metodou. Z obou ingrediencí vytvořte pastu a tou potřete znečistěné místo a nechte působit cca 5 minut. Poté pastu jemně vetřete pomocí hadříku, dokud plocha žehličky není zcela čistá. Místo hadříku můžete použít i zubní kartáček.

Účinná zubní pasta

Zubní pasta je na čištění účinná a k tomu jemná. Věřte, že zubní pasta si s tím skvěle poradí. Zubní pastu naneste na hrubší hadřík a místa otírejte krouživým pohybem, dokud připálenina nezmizí. Na závěr místo očistěte vlhkým hadříkem od zbytků zubní pasty.

Zdroj: tojenapad.dobrenoviny.sk, dumazahrada.cz

Náhledové foto: Pixabay