Jak přečalounit pohovku jako pravý mistr

Čalounění

Čištění čalounění parním čističem nebo jinými čisticími prostředky může pomoct jen na chvíli. Tu a tam materiál na vaší staré pohovce zažil mnohem lepší časy. Když se naučíte jak obnovit povrch, umožní vám to vdechnout nový život i opotřebované nebo zastaralé pohovce.

Pozorně se podívejte na pohovku a proveďte měření

Věnujte několik minut zkoumání pohovky. Věnujte pozornost celkovému vzhledu, hledejte oblast sponek a poznamenejte si, zda tam nejsou nějaké šňůrky, knoflíky nebo jiné ozdoby. Udělejte pár fotek, na které se můžete jednoduše obrátit, když připevňujete nové čalounění. V tomto okamžiku proveďte několik měření pohovky a čalounění, abyste získali přesné míry toho, kolik nového materiálu budete muset koupit.

Odstraňte čistý potah ze spodní strany

Položte pohovku a v případě, že je pohovka výjimečně stará, budete muset mít protiprachovou masku a rukavice. Protiprachový kryt, který se nachází na spodní straně, je posledním kusem látky aplikovaným při výrobě. Chcete-li sejmout kryt, otočte lehátko vzhůru nohama. Odstraňte nohy, pokud je to možné, a poté vytáhněte sponky zajišťující kryt pomocí odstraňovače sponek. Pokud je kryt ve skvělém stavu, budete ho moci znovu použít.

Sejměte staré čalounění

Ve skutečnosti je možné přeskočit odstraňování starého čalounění a vrhnout se na opravu stávající látky, ale často to není nejlepší volba. Ale se dvěma vrstvami látky se může zdát pohovka jako příliš objemná. K odstranění stávající látky budete potřebovat odstraňovač spon. Budete muset odstranit různé skoby, takže tento krok bude vyžadovat více času. Při práci se snažte vyjmout kusy látky v obráceném pořadí, v jakém byly připojeny k pohovce, což může začínat panelem čalounění.

Bude muset odstranit několik vrstev látky, a navíc můžete potřebovat jehlové kleště nebo šroubovák, které vám pomohou je uvolnit a vyjmout. Snažte se látku příliš neponičit, abyste podle ní uřízli co nejpřesnější tvar.

Doplňte chybějící výplň v polštářích

Ještě, než se dáte na potahování pohovky, zjistěte, zda není potřeba doplnit náplň, aby se zde lépe leželo a sedělo. Zároveň dejte pozor, abyste náplně nepřidali až moc!

Změřte a zastřihněte novou potahovou látku

Při nákupu v obchodě nebo ve webových stránkách s látkami je třeba zvážit několik druhů čalounění. Bavlna, teletina, polyester a mikrovlákno mohou dobře fungovat při čalounění nábytku. V každém případě látky, jako je žinylka, hedvábí a tvíd, nejsou vhodné pro čalounění. Položte látku na rovný povrch a zařízněte ji, aby odpovídala části pohovky, která by měla být zajištěna.

Připevněte novou látku

Čalounění 2
Foto: Pixabay

Nyní jste připraveni připevnit novou látku k pohovce. První kus nové látky, který připojíte, by se měl nacházet na stejném místě, odkud byl odstraněn poslední kus staré látky. Při upevňování látky zajistěte, aby byla pevně natažena. Tento krok je důležitý, aby se látka neshlukovala nebo nezmačkala. Použijte sešívací pistoli s odolnými sponkami, abyste zajistili bezpečné spojení, které bude držet látku pevně.

Umístěte prachový kryt zpět na spodní stranu

V případě, že bude kryt, který jste předtím vyjmuli, ve skvělém stavu, připevníte ho znovu ke spodní straně pohovky pomocí své sešívací pistole, abyste schovali všechny rohy látky. V případě, že došlo k poškození původního potahu, musíte sehnat nový. Hledejte takovou látku, která dokáže vydržet napnutá.

Zdroje info: lifehacker.com, bestlifonline.com

Náhledové foto: Pixabay