Ideální pokojíček pro děti? Ten, který si zařídí samy

Dětský pokoj je místem, ve kterém by se naše ratolesti měly cítit maximálně příjemně a útulně. Je proto nezbytné poradit se s nimi ještě předtím, že ho začnete zařizovat, aby si do něj mohly naprojektovat některé své tužby a přání. Mezi dětským snem a praktičností hotového prostoru je ale třeba najít optimální prvek vyváženosti. Co tedy dětem dopřát a nad čím už oko nepřimhouřit?

Barvy vybírejte s rozumem

Děti obvykle preferují jednu barvu, kterou by chtěly mít doslova všude. To jim ale nedovolte. Zelené skříňky a komody jen stěží vyměníte za nové, když se pokojíček ve stylu Rákosníčka přestane vašemu potomkovi líbit. Dobrým základem dětského pokojíčku je nábytek z masivu v neutrální barvě, který můžete doplnit barevnými doplňky a bytovými textiliemi. Ty později vyměníte za nové docela lehce, aniž by přitom vaše peněženka vykrvácela. Nábytek z masivu je navíc pevný a odolný a bude provázet vaše děti celým dlouhým pobytem v domácím hnízdě a později ho mohou použít i ve své vlastní domácnosti. Vyšší počáteční investice se vám proto časem bohatě vrátí.

Dostatek úložného prostoru je základ

Ať už chceme nebo ne, dětský pokoj neslouží jen ke hraní. Musí se do něj vejít také celá řada důležitých a nutných věcí. Na úložném prostoru tedy trvejte, ale dovolte dětem vybrat si jeho podobu. Dávají přednost skříňkám, protože do nich mohou všechny věci rychle uložit nebo se raději svými poklady chlubí v otevřených poličkách? Vyhovoval by jim koš na hračky nebo jeho pořízení zavání nepořádkovým chaosem? Myslete přitom také na volnou stěnu, kterou si děti polepí plakáty svých oblíbených hrdinů. V nejhorším případě může posloužit i strop, zejména nad patrovou postelí.

Dejte dětem „jejich“ prvek

Děti si k novému pokojíčku vytvoří vztah snáze, když v něm bude něco, na čem mohou ukázat svůj osobní styl a vkus. Dovolte jim pomalovat jednu stěnu, komodukomodu nebo dekoraci. Vyřezávaný jelen z teakového dřeva může díky šikovným dětským ručičkám získat opravdu jedinečný vzhled a jeho parohy navíc poslouží jako jedinečný držák na korálky, náramky nebo třeba fotografie. Dětem bude navíc připomínat, jak velké úsilí musely při zařizování svého pokojíčku vynaložit.

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.