puppy-1903313_1280

Psí chlupy na oblečení a nábytku už nebudou problém. Víme, jak je odstranit

Pokud patříte mezi hrdé majitele koček a psů, týká se vás tento problém každý podzim a každé jaro. Podívejte se na šikovné triky, které vám poradí, jak odstranit zvířecí chlupy snadno a rychle.

Podíváme se nejenom na praktické postupy, ale také na mírnou prevenci. Pokud oba postupy propojíte, nebudete se muset obávat trapasu na společenské akci nebo při schůzce s přáteli.

Jak odstranit zvířecí chlupy prakticky odkudkoliv

Pokud ho ještě neznáte, kupte si speciální lepítko, na které se jakékoliv chlupy nabalí, aniž by to přitom došlo k jakémukoliv znečištění svěřených textilií. Stojí v drogeriích pár desítek korun a náplně do něj pak ještě méně. A v nejhorším případě ho doma může zastoupit balící páska – ta sebere třeba i menší žmolky a podobné nečistoty.

Pokud opravdu spěcháte, namočte do vody obyčejnou gumovou rukavici a sbírejte chlupy z oblečení nebo čalounění s její pomocí. Obzvláště dobře zmizí z fleecu nebo semiše. Potřebujete vyčistit opravdu velký kabát? Pak není nic jednoduššího, než ho strčit do pračky. Řada modelů má už dnes speciální funkci pro odstranění chlupů. Ale poslouží vám i přítomnost obyčejné utěrky – stačí ji vložit a zapnout ždímání nejméně na pět minut. Chlupy se nabalí na utěrku díky její drsné struktuře. V případě klasického praní pak funguje ještě lépe, je-li pračka propojená se sušičkou.

Jak na účinnou prevenci

Především udržujte doma čisto, aby se chlupy neměly na oblečení jak dostávat. Vyplatí se investovat do speciálního turbo kartáče, který si s nimi poradí v rekordním čase. Deky, peřiny a polštáře v místnostech, ke se zvířata zdržují, vyklepávejte několikrát do měsíce.

Ze záclon odstraňte chlupy prachovkou a pravidelně otírejte monitory a televizory od prachu a chlupů – usazují se tu totiž v opravdu velké míře. A nezapomeňte také, že na čerstvě vyprané nebo vyžehlené oblečení se zvířecí srst chytá mnohem rychleji.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *