Zahradní domek

I zahradní domek se může stát dokonalým doplňkem vaší zahrady

Když se rozhlédnete po zahradách ve svém okolí, zjistíte, že skoro na každé z nich se nachází domek nebo kůlna, sloužící k nejrůznějším účelům. Ne vždy je tato stavba ozdobou zahrady, což je škoda. Zahradní domek může plnit řadu funkcí a přitom působit přirozeně i vkusně. Větší domek se může stát i obytným objektem, což oceníte především v létě a při ubytování početných návštěvníků. Zahradní domky by měly dokonale doplňovat zahradu a působit také esteticky. Aby pořízení zahradního domku nebylo nákladné, je potřeba dobře vybírat. Efektivním způsobem je pořízení celého zahradního domku na klíč.

Zamyslete se nad využitím domku

Ještě než si zahradní domek budete vybírat, promyslete si, k jakým účelům vám stavba bude sloužit. Podle toho pak budete volit velikost, materiál a vybavení. Nejčastější je využití jako skladovací prostor, do kterého se vejde všechno zahradní nářadí i přístroje, které pak nebudou ležet na zahradě či překážet v garáži nebo prostorách domu. Zahradní domek však může sloužit i ke krátkodobému pobývání nebo v létě k přespání nejen dětem, ale i dospělým. Podle zvoleného účelu se pak volí i okna a vnitřní vybavení.

Zahradní domky s řadou výhod

Oproti jiným stavbám nabízejí zahradní domky celou řadu výhod. Především nepotřebují složitě vybudované základy. Hodí se do zahrad různých velikostí a využívají je hojně i majitelé pozemků v zahrádkářských koloniích, ve kterých není možno stavět chatky. Velkou předností zahradního domku je také to, že pokud nepřekročíte velikost plochy do 25 metrů čtverečních, nemusíte mít pro stavbu stavební povolení. A vybrat si můžete takový zahradní domek, který bude ladit s celkovým vzhledem domu i zahrady.

Jak postupovat při výběru zahradního domku

Nabídka zahradních domků je obrovská. Nejrůznější materiál, provedení, tvary, konstrukce – vybere si jistě každý zájemce. Co vše uvážit, abyste s výběrem byli spokojeni i za několik let? Začněte prostorovými možnostmi. Proměřte si zahradu a podle ní pak vybírejte domek, aby nebyl pro vaši zahradu příliš velký nebo malý. Stejně postupujte u volby typu – pomyslete si všechny účely, ke kterým budete stavbu používat. To ovlivní i volbu části zahrady, kde domek umístíte. Pokud bude sloužit také dětem, jistě ho budete chtít mít na očích, domek pro uložení zahradního náčiní naopak můžete umístit i do vzdálenějšího koutu zahrady. Pokud Vám nevyhovují standardní rozměry, v tom případě je ideální volbou zahradní domek na klíč. U něj si zvolíte optimální velikost i provedení a nebudete se muset o nic starat.

Jak probíhá stavba zahradního domku na klíč

Rozhodnete – li se pro zahradní domek na klíč, získáte zahradní domek podle svých představ. Vyberete si typ domku včetně všech doplňků. Pak zvolíte velikost, podle které bude jasné, zda je nutno zažádat o stavební povolení nebo zda tento dokument nebudete potřebovat. Výroba dílů a případné vyřízení dokumentace netrvá déle než měsíc. Zdarma získáte podklady pro realizaci spodní stavby. Po přípravě už vše probíhá rychle – svůj zahradní domek budete moci využívat již v den, kdy bude stavba zahájena.

Zdroj náhledového obrázku: modernigaraze.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *