Mytí podlahy

Údržba a čistění podlah

Nejvíce zatěžovanou součástí domácnosti jsou podlahové krytiny. Na podlahu působí nejrůznější vlivy od chemických až po ty mechanické. A aby podlaha vypadala stále hezky, musíme dbát na správnou údržbu podlahy. Jak na to se dozvíte v dnešním článku.

 Prvotní ošetření

Jestliže první ošetření provádíme ihned po stavebních úpravách, budeme chtít nejdříve odstranit prach a nečistoty po montáži. Prvním krokem je volba správného čistícího prostředku na podlahy. Na dřevěné či laminátové podlahy použijeme čistidlo na ně určené, smícháme s vodou a mopem naneseme na podlahu. Necháme působit asi 10 minut a poté podlahu vytřeme čistou vodou. Aby byla podlaha připravena na běžný provoz i do budoucna, je dobré ošetřit nejen povrch, ale i spáry. Spáry ošetříme impregnačním prostředkem na podlahy. Použitím impregnace zajistíte ochranu podlahy před případným nabobtnáním podlahy, které způsobuje vlhkost. U kamenných či betonových podlah se využívá impregnační nátěr ihned po položení podlahy, aby se póry zaplnily a předešlo se nasákavosti.

Pravidelnost

Kromě prvotního ošetření je nutná i správná pravidelná údržba a čištění, které spočívá především v odstraňování nahromaděných nečistot z povrchu podlahy. Kombinujte proto čistíc prostředky s ošetřovacími. Čistidla podlahy vyčistí a ošetřovací prostředky doplní konzervační látky a složky do ochranné vrstvy vytvořené již při prvotním ošetření. Pravidelné čistění a ošetřování tak prodlouží životnost podlahy.

Správný prostředek

Základní ošetření je třeba provádět opakovaně, to už víme. Máme ovšem několik typů podlah a tak nelze obecně říct, kdy a jakým univerzálním prostředkem podlahu ošetřovat. Takový univerzální čistící prostředek možná najdete,ale je také možné,že jím podlahu spíše poškodíte. Informujte se tedy přímo při koupi podlahy již u dodavatele, jaký prostředek na danou podlahu použít a jak podlahu ošetřovat. Jedině tak docílíte dlouhověkosti vaší podlahy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *